Завод шампанських вин «Новий Світ»

Новини, цікаві події в Україні

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Полковник
Полковник
Сообщения: 1226
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 360 раз
Поблагодарили: 858 раз

Завод шампанських вин «Новий Світ»

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 30 янв 2018, 22:08

Державне підприємство "Завод шампанських вин "Новий Світ" — державне підприємство України, що входить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України. Код за ЄДРПОУ 00412665.
Дім шампанських вин, заснований 1878 року, в цей час державної форми власності. Розташований у смт. Новий Світ Судацької міськради Автономної Республіки Крим.
Одне з двох (разом з Артемівським заводом шампанських вин) підприємств України, що виробляють ігристе вино за класичною технологією.
Загальна довжина винних погребів — близько 7 кілометрів.
Дім шампанських вин «Новий Світ» веде свою історію з 1878 року, коли князь Л. С. Голіцин придбав маєток «Новий Світ». Це стає початком закладки новосвітських виноградників, будівництва винарні, дому, винних погребів. Голіцин займається порівняльним дослідженням цінних європейських сортів винограду і виготовленням з цих сортів перших вин різних типів — від столових та шипучих до сухих та десертних.
Перші досліди у шампанському виноробстві почалися з 1882 року. Інтенсивне господарство, будівництво тунелів та закладання у них кюве дозволили випустити перші партії ігристих вин під назвами «Парадиз», «Новий Світ» та «Коронаційне» за класичною технологією. Свої назви вина отримували, за європейською традицією, від місця їх виробництва.
«Коронаційне» ж отримало свою назву після того, як його було подано під час урочистого прийому з нагоди коронації Миколи II. Це був перший випадок в історії коронації російських імператорів, коли до двору було подано не французьке вино. Після цієї події, 1896 року підприємство отримало право зображати на своїх етикетках герб Російської імперії.
У 1900 році на Всесвітній виставці у Парижі шампанське «Парадізіо» 4-го тиражу 1899 року отримало кубок «Гран-прі» — найвищу нагороду.
У той же час Голіцин абсолютно не турбується економікою свого підприємства — вино або щедро дарується численним гостям, або продається за символічну ціну.У 1905 році підприємство припиняє виробництво шампанського через фінансові труднощі. Завод покидають наймані спеціалісти з Франції, а шампанське починають розпродувати по 1 рублю за пляшку на покриття боргів.
Аби врятувати виробництво, у 1912 році Голіцин звертається до імператора Миколи II з проханням прийняти у дарунок маєток «Новий Світ». До речі, виникнення назви селища Новий Світ легенда пов'язує саме з візитом Миколи II на підприємство. Після відвідин голіцинської енотеки та дегустації шампанського, цар оголосив, що бачить світ у новому світлі. До цього моменту селище називалося Парадізіо.
1 грудня 1920 року, відповідно до наказу Кримського революційного комітету «Новий Світ» було передано у державну власність. Радгосп «Новий Світ» було визнано малодохідним, а його існування недоцільним. Голіцинська винотека, що складалася з 60 тисяч пляшок шампанського та колекційних вин, була вивезена до Масандри.
У 1936 році Новий Світ знову визнано перспективною зоною виноробства, і завод повертається до життя. У роки радянської влади підприємство зосереджено на випуску «Советского шампанского».
У 2003 році завод впроваджує систему менеджменту якості ISO 9001. 2007-го проведено рестайлінг оформлення пляшки та розроблено новий, сучасний, логотип. До 130-річного ювілею завод шампанських вин «Новий Світ» у 2008 році провів перший в Україні Міжнародний дегустаційний конкурс ігристих вин. Також на території заводу було відкрито пам'ятник засновнику підприємства князю Л. С. Голіцину.

Відправлено через 1 хвилину 7 секунд:
Палац колишній Голіцинський (колишній будинок житловий Л.С. Голіцина). Фасад.
Изображение

Відправлено через 51 секунду:
Пам’ятник князю Льву Голіцину, Новий Світ, АР Крим
Изображение

Відправлено через 57 секунд:
Енотека заводу
Изображение

Відправлено через 55 секунд:
У винних погребах заводу
Изображение

Відправлено через 1 хвилину 24 секунди:
У Криму продають завод шампанських вин "Новий Світ"
Підприємство оцінили у 25 млн доларів.
В анексованому Криму "влада" виставила на продаж одне з найстаріших виноробних підприємств регіону завод шампанських вин "Новий Світ".
Про це йдеться на російському сайті для розміщення інформації про проведення торгів. Зазначено, що початкова ціна заводу становить близько 1,5 млрд рублів (понад 25 млн доларів).
Уточнюється, що в цей лот входять дев'ять земельних ділянок загальною площею 93 536 кв. м. Загальна площа будівель, що знаходяться на них, становить 58 963,7 кв. м.
"Відсоток продаваних акцій у статутному капіталі АТ - 100%", - ідеться в документації.
Підсумки торгів планують підбити 20 грудня в Сімферополі.
Як повідомляв Корреспондент.net, росіян заманюють до Криму неймовірними знижками на вино. Найбільший виробник вина на півострові - компанія "Массандра" - оголосила про зниження цін на вино власного виробництва до 50%.

Вернуться в «Україна»