Ліні Костенко – 88 років

Новини, цікаві події в Україні

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 20876
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 5875 раз
Поблагодарили: 10186 раз

Ліні Костенко – 88 років

Сообщение Kozak Taras » 19 мар 2018, 09:39

Изображение

19 березня день народження святкує легенда української поезії – Ліна Костенко.

В період “шістдесятництва” вона була однією з найпомітніших особистостей в літературі. Однак недовго. Вже з 1963 року її книги не друкували, поезію не брали журнали та газети… Відправною точкою для цього стала доповідь секретаря ЦК КПУ з ідеології, який заявив: “Формалістичні викрутаси зі словом неминуче призводять до викривлення і затемнення ідейно-художнього змісту твору. А що справа саме така, свідчать деякі твори молодих поетів М.Вінграновського, І.Драча, Л.Костенко”.

Ліна Костенко попри цькування чітко виявляла власну позицію. Була однією з тих, хто підписав лист-протест проти арештів української інтелігенції. Була присутня на суді над М. Осадчим і М. Зваричевською. Під час суду над братами Горинями кинула їм квіти. Написала листи на захист В. Чорновола у відповідь на наклеп на нього в газеті “Літературна Україна”. Після цього ім’я Ліни Костенко надовго було забутим і в пресі не згадувалось…

Поезії та книги Ліни Костенко почали виходити друком лише з відходом режиму. До цього – існували на сторінках закордонної преси та самвидаву.

Вже в сучасній Україні поетеса стала почесним професором найкращих вищих навчальних закладів України. За роман “Маруся Чурай” та збірку “Неповторність” була удостоєна Шевченківської премії і загалом є лауреатом багатьох престижних літературних премій. А от від звання Героя України Ліна Костенко відмовилась, відповівши: “Політичної біжутерії не ношу!”. Такий вчинок став сенсаційним.

Ліні Костенко нині 88 років. Вона не дає інтерв’ю і останні роки не з’являється на публіці. Однак її ім’я – одне з тих, що відомі кожному українцеві.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Вернуться в «Україна»