Чорнобиль -2: секретний двійник міста Чорнобиль

Новини, цікаві події в Україні

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Полковник
Полковник
Сообщения: 1230
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 361 раз
Поблагодарили: 860 раз

Чорнобиль -2: секретний двійник міста Чорнобиль

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 25 мар 2018, 11:43

Місто Чорнобиль-2 знаходиться на північний захід від невеликого Поліського міста Чорнобиль, але його неможливо знайти ні на одній топографічній карті. Досліджуючи карти Ви швидше за все знайдете позначення пансіонату для дітей, або ж пунктирні лінії лісових доріг на місці розміщення міста, але тільки не позначення міських та технічних будівель.
В СРСР вміли ховати таємницю, тим більше якщо це була таємниця військова.
Тільки з розвалом Радянського Союзу і аварією на Чорнобильській АЕС стало відомо про існування в поліських лісах невеликого містечка (військового гарнізону), який займався ... «космічним шпигунством». У сімдесятих роках минулого століття, військовими було створено унікальні радіолокаційні системи дозволяли відстежувати пуски балістичних ракет з територій (військових баз і підводних човнів) вірогідного противника. Створений радар був названий - заобрійної радіолокаційною станцією (ЗГРЛС). Маючи колосальні розміри щогл і приймальних антен, ЗГРЛС вимагала великого людського ресурсу - близько 1000 чоловік військових несли бойове чергування на цьому об'єкті. Для військових та їхніх сімей було створено невелике містечко, з однією вулицею, яка носила (носить) назву Курчатова.
Рішення про створення заобрійної радіолокаційної системи Дуга №1 (біля м Чорнобиль) було прийнято на підставі постанов Уряду від 18 січня 1972 і 14 квітня 1975 року
Вже в 1976 році був змонтований головний радіолокаційний вузол ЗГРЛС Чорнобиль -2. Генеральним проектувальником ЗГ РЛС в Чорнобилі-2 був Науково-дослідний інститут дальнього радіозв'язку (НІІДАР). Головним конструктором і натхненником ідеї ЗГРЛС був Франц Кузьмінський.
Перші випробування радара Державною комісією були виконані в 1979 році. Як відзначають самі фахівці «... в процесі підготовки ... випробувань довелося вирішувати ряд практичних проблем, викликаних тією обставиною, що вводилося абсолютно нове, унікальне, що не має аналогів у світовій практиці засіб ... ».
Як стверджують деякі джерела - «... в ході випробувань здійснено виявлення стартів балістичних ракет і ракет-носіїв з Східного ракетного полігону США, проведена перевірка адекватності моделей за результатами виявлення попутних пусків балістичних ракет і ракет носіїв США, яка підтвердила правильність обраних модельних уявлень ».
Разом з тим були виявлені і недоліки системи, які полягали у відсутності якісного визначення одиночних цілей і малих груп цілей.
Якісна робота ЗГРЛС досягалася тільки для умов масованих ударів балістичних ракет вірогідного противника.
Незважаючи на деякі функціональні обмеження в 1982 році ЗГЛРС в місті Чорнобиль -2, згідно з Постановою Уряду (від 31 травня 1982 року) була прийнята в дослідну експлуатацію.
З нагоди прийняття в експлуатацію РЛС «Дуга» (так називали станцію в Чорнобилі-2 військові), розробники комплексу отримали державні нагороди - Васенев В.Н., Данилов Б.М., Дубровский Н.Ф., Крокунов Ю.М. та ін.
Разом з ЗГ РЛС в Чорнобилі-2 в СРСР були створені ще дві подібні системи в містах Миколаєві та Комсомольську-на-Амурі.
На схемі можна побачити простору, які дозволяли контролювати ці ЗГРЛС.
З початком експлуатації комплексів виникли додаткові проблеми. Виявляється, частина діапазону робочих частот радіолокаційних систем збігалися з системами цивільної авіації та риболовецького флоту європейських країн. СРСР отримав офіційне звернення від західних країн про те, що створені системи істотно впливають на безпеку авіації та морського судноплавства.
СРСР пішов на поступки і припинив використовувати робочі частоти. Відразу ж перед конструкторами було поставлено завдання щодо усунення недоліків роботи радара. Вченими і конструкторами завдання було вирішено, і після модернізації, в 1985 році,
система почала проходити Державну приймання.
Після аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році ЗГ РЛС була знята з бойового чергування, а обладнання було законсервоване. Військові та цивільне населення було евакуйовано із зони радіоактивного зараження.
Коли керівництвом і військовими СРСР були усвідомлені масштаби екологічної катастрофи - було прийнято рішення (в 1987 році) про вивезення цінного обладнання та систем в місто Комсомольськ.
Так унікальний об'єкт, що забезпечував космічний щит радянської держави перестав функціонувати, а місто і міська інфраструктура була забута і занедбана.

Відправлено через 51 секунду:
Схема інфраструктури міста Чорнобиль-2, підготовлена ​​за матеріалами космічної зйомки сайту wikimapia.org і en.wikipedia.org

Изображение

Відправлено через 51 секунду:
Території покриття ЗГ РЛС - Дуга-1 (м.Чорнобиль-2 і м.Миколаїв) та Дуга-2 (Комсомольськ-на-Амурі)

Изображение

Відправлено через 1 хвилину 4 секунди:
Гіганські антени радару Чорнобиль-2

Изображение

Відправлено через 39 секунд:
Чорнобиль-2: елементи радару ЗГРЛС

Изображение

Відправлено через 2 хвилини 8 секунд:
Як виглядає цей унікальний об'єкт сьогодні

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Відправлено через 20 секунд:
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

Вернуться в «Україна»