Мавринский майдан: Стоунхендж запорізьких козаків або вухо, що вслухається в Космос?

Новини, цікаві події в Україні

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

ЗвенаУкраїнська
Військовий старшина
Військовий старшина
Всего на руках: Заблокировано
Банк: Заблокировано
Благодарил (а): 272 раза

Мавринский майдан: Стоунхендж запорізьких козаків або вухо, що вслухається в Космос?

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 03 май 2018, 16:44

У ста кілометрах від Запоріжжя знаходиться дивна земляна споруда овальної форми, що нагадує ... фігуру зі знаменитої пустелі Наска. Є припущення, що ця дивна споруду, яку прийнято називати Мавринський майданом, є давньою обсерваторією, подібної англійському Стоунхеджу.

На батьківщині жерця Мерліна
За переказом, в спорудженні Стоунхенджа брав участь жрець Мерлін. Саме він, виготовивши якісь пристрої, встановив гігантські камені комплексу легко і швидко, чим здивував присутніх, які до цього не змогли їх зрушити з місця. Здивованим роззявам Мерлін відповів: якби ви побачили, які чудеса творять будівельники на моїй батьківщині,то здивувалися б ще більше.
Між іншим, Мерлін був з скіфів, які проживали, згідно все тим же переказом, біля ... Дніпровських порогів - в районі нинішнього Запоріжжя, тобто. Про це, до речі, ще в 18-му столітті англійський поет Томас Уортор відзначав у своїй присвяті Стоунхенджу:
"О, древній пам'ятник із Скіфських берегів, чи не Мерліном ти сюди перенесений?"
Так, може бути, подумав я, вперше опинившись на Мавринський майдані, Стоунхедж запорізьких козаків теж скіфи-чарівники будували?
Тепер щодо віку майдану (до речі, вживаємо ми це слово у варіанті вимови запорізьких козаків, які, мабуть, запозичили його з більш давніх мов, розуміючи під майданом "місце, де збираються люди для отримання сили"). За версією дослідника Мавринського майдану Романа Нікіфорова, який охоче поділився з гостями із Запоріжжя зібраним матеріалом, дивне земляне споруда була зведена... 8600 років тому.
Для порівняння: вік англійського Стоунхеджа досягає 5000 років, найдавнішої єгипетської піраміди не перевищує 4600. Велику китайську стіну почали будувати 2500 років тому, а малюнки в пустелі Наска, про яку я вже згадував, почали створювати 2000 років тому.
Виходить, що древне Мавринський майдану на землі немає рукотворного споруди - до створення якого, доклали руку люди?
Майже так.

Запоріжжя-Павлоград-Мелітополь
Більш стародавня споруда таки є. І знаходиться воно ... теж, як і майдан Мавринский, приблизно в ста кілометрах від Запоріжжя - тільки в протилежну сторону їхати знадобиться, щоб відшукати його - до Мелітополя. Я маю на увазі Кам'яну могилу,в гротах якої навіть малюнок мамонта є. А тварина це з хоботом в наших місцях побачити можна було, - щоб відобразити побачене, не десять, напевно, навіть тисяч років тому, а більше.
За деякими припущеннями, колись Кам'яна могила являла собою величний кам'яний храм Сонця, розповсюджував свою силу на величезний простір. А потім храм з якоїсь причини обрушився і ... перетворився на накопичення каменів - в кам'яну могилу.
Тепер на уявній карті помічаємо точки, віддалені від Запоріжжя на сто приблизно кілометрів. Одну - біля Кам'яної могили біля Мелітополя, іншу - біля Мавринського майдану біля Павлограда (а він саме там, в околицях столиці західного Донбасу, і перебуває).
Поєднавши їх разом, починаючи з Запоріжжя, отримаємо трохи витягнутий, майже правильний трикутник. У вершині його знаходиться місто Запоріжжя з колосальною енергетикою островом Хортиця. По суті,це самою природою (або Космосом) створене (заряджене) місце сили, як в таких випадках кажуть екстрасенси. У двох інших кутах трикутника перебувають ... теж місця сили, але - рукотворні: Мавринский майдан (про значення слова «майдан» я вже говорив) і Кам'яна могила - древній храм Сонця.
Тепер, сподіваюся, тобі, шановний читачу, стало зрозуміло, З яких незвичайних по силі місць відбувався легендарний жрець Мерлін, який брав участь в будівництві англійського Стоунхеджа: з місць, де, як можна припустити, сучасна людська цивілізація зародилася.
Втім, якщо з Запоріжжям, яке я вважаю рідним містом (хоча народився на найдальшому Далекому Сході - в Приморському краї) мені багато чого зрозуміло, з Кам'яної могилою, в гротах якої, крім портрета мамонта, зразки найдавнішої на землі писемності виявлені, у мене теж визначеність в думках відсутня, то Мавринский майдан поки мені тільки загадки загадує. І не тільки мені.

Феномен села Межиріч
Власне кажучи, Мавринский майдан правильніше було б сьогодні називати Межиріцький - знаходиться бо він на східній околиці села Межиріч, що відноситься до Павлоградського району Дніпропетровської області (село Мавріна, що було кілька десятиліть тому частиною Межирича, більше не існує). Якщо когось бентежить кілька незвичну назву села, поясню його походження - дуже просте, до речі. Межиріч розташувався між річками Вовча і Самара - в межиріччі.
Вловили зв'язок? Народ-мовотворець "межиріччі" в свій, ближчій йому мові, таким чином вмонтував, спотворивши його до "Межиріч". Від крайньої хати Межиріча до Мавринський майдану - всього нічого, кілька сотень метрів. Поки ми їх будемо неспішно відраховувати ногами, я розповім, які висловлювалися версії про призначення цього однозначно загадкового об'єкта.

Припускають, що майдан біля Межирича міг бути:

* Фортецею запорізьких козаків. Не виключено. Але тоді виникає закономірне питання: від кого і навіщо захищалися в рівній, як стіл, степу запорожці (а місцевість там саме так і виглядає - як стіл, без єдиного горбка до горизонту)? Хоча, повторюю, для своїх потреб - скажімо, за спостережний пункт, вони майдан могли використовувати. І, мабуть, використовували;

* Занедбаним цехом по виробництву селітри. Був, виявляється, колись в Україні такий промисел. Аж до 1613 року відноситься згадка про те, що на Полтавщині була розкопана могила (курган) Скоробір і пристосована для виготовлення селітри, що була одним з інгредієнтів пороху. Версію можна було б не відкидати,якби не одне «але»: це зараз в околицях Павлограда і в прилеглих до нього районах майданів, подібних Мавринському, не дуже багато залишилося (а майже в первозданному вигляді зберігся, мабуть, тільки Мавринский), а раніше їх десятки нарахувати можна було. Навіщо в степу стільки майстерень по виробництву пороху?

* Розкопаним курганом. Звернувши увагу на три наявні в земляного насипу Мавринський майдану отвори-отвору, хтось припустив, що через них промишляли в степу «чорні археологи» колишніх століть вивозили грунт: курган, мовляв, розкопали, все, що знадобилося, забрали з нього, частина грунту вивезли, а частину залишили. З решти згодом і вийшов земляний вал. Версія порожня, як її спростування приведу один тільки факт: за обсягом земляний вал майдану перевищують обсяг землі, який можна було б отримати з його улоговини;

* Древнім святилищем. Якщо припустити, що майдан використовували в якості комплексу для релігійних обрядів, молитов і жертвопринесень, де у Сонця, Місяця і зірок древні люди милості собі і врожаю своєї землі просили, то можна припустити, що куполом цього древнього святилища були ... відкриті небеса над головою. До слова, всередині земляного валу Мавринський майдану знаходяться два особливих піднесення. Прихильники версії про майдане-святилище називають їх вівтарем і жертовником;

* Астро-обсерваторією типу Стоунхеджа. З урахуванням того, що в наших кліматичних умовах з посушливим літом і суворою зимою важко жити без урахування часу року, за допомогою майдану якраз і можна було фіксувати - через ті отвори, про які вже була мова,ключові точки календаря хлібороба: весняне й осіннє рівнодення і літнє сонцестояння. Схід сонця і донині в ці особливі, дуже важливі дні року, можна спостерігати через отвори-прорізи Мавринський майдану. І, голосно вдаривши у дзвін, сповіщати округу про настання весни, літа або осені. Перепрошую, дзвони тоді під рукою не було.І якщо ми беззастережно приймемо версію про майдані обсерваторії, якої цілком могли користуватися і козаки-запорожці, залишиться незрозумілим призначення двох особливих підвищень всередині земляного валу (про їхнє існування я згадував) і одного - за його межами.

Особисто у мене склалося враження, що на цих пагорбах в якісьто особливі моменти життя ставали особливі (перепрошую за повтор слова - воно тут необхідно) люди, скажімо, жерці і, здійснюючи певні дії, отримували якусь інформацію. Припустимо, з Космосу. Що характерно, що знаходився за межами вала бачив - через отвір, тільки одну людину. І тільки йому міг, отже, подати будьто сигнал. А той, відповідно, передавав його своєму напарникові, теж знаходився всередині земляного валу майдану.
Який обряд здійснювали жерці, навіть припустити не можу. Але те, що Мавринский майдан, як і Кам'яна могила, між іншим, знаходиться на березі річки, аж ніяк не випадково. Вода адже, як сьогодні відомо навіть не дуже тямущому школяру, Є найкращим джерелом і провідником інформації (давній вислів «як у воду дивився» не для дзвінкого слівця, з'явилося). Вся справа в умінні отримувати закриту від сторонніх інформацію. З води, з землі, з Космосу, нарешті. Вважаю, ті, хто будував майдан біля Межирича, вміли це робити. Напевно, не таким примітивним способом,як я пояснив. Мені важливо було напрямок для розвитку думок мисляча людина задати - за допомогою картинки, що виникла у мене в уяві, коли я опинився на майдані.
Розмірковуючи про можливості майдану у Межирича, додам ще один важливий факт: виявляється, використовуючи майдан в Криму (схожий на Мавринский) Сергій Корольов ... підвищував якість зв'язку з космічними кораблями на навколоземній орбіті. Інформацію про це мені повідомив дослідник майдану Роман Нікіфоров, додавши, що, якби в руках індіанців з берегів Амазонки часів Христофора Колумба сучасний мобільний телефон, вони б на нього точно так же відреагували,як ми реагуємо на Мавринский майдан: широко відкриваємо очі і здивовано знизуємо плечима.

Ну, і щоб завершити перерахування версій про можливе призначення феномена біля Межиріччя, зазначу побіжно і таку:
майдан міг також служити своєрідним земляним компасом для орієнтації в просторі.

На Майдані
Мавринский майдан, де,що відразу впадає в очі, не буває півтіней, побудований з суміші грунту (на основі глини), який був узятий казна-де і доставлявся на берег річки Вовчої казна-як - ні колеса, ні лопати, ні тачки на той момент не було в наявності взагалі : вони не були винайдені просто-напросто. Місцевий люд запевняє,що в шапках грунт на майдан його будівельники носили. Дуже може бути. Якщо будівельникам не допомагав легендарний жрець Мерлін. Або хто-небудь з його народу.
Специфіка, особливість майданівського грунту полягає в тому, що він не розмивається дощем, що не видувається вітром і ідеально пропускає вологу: всередині майдану, запевняють місцеві жителі, ніколи, навіть після сильного дощу, не буває калюж - там не застоюється вода.
І взагалі майдан справляє враження ... зачарованої споруди. Таким мені він таким видався. Як на ньому самому, так і навколо нього не ростуть дерева, до нього не підлітають птиці. У первозданному вигляді він панує над степом, тримаючи її, я б сказав,під своїм контролем, вже 8600 років.
Годі збагнути, як може настільки нескінченно довго зберігатися звичайний земляний вал висотою до шести метрів з довжиною кола в двісті метрів.
Втім, не зовсім звичайний: до нього примикають - біля західного і південного прорізів (отворів) насипу-промені, що нагадують ... лапи павука, якщо уявити,як майдан - з валом і променями, може виглядати зверху.
Ну, чим вам не загадковий малюнок з пустелі Наска?
Або покажчик для приземлення якихось літаючих об'єктів?
Або, нарешті, подобу вуха (вдивіться в фото центральній частині майдану, зроблене з висоти пташиного польоту), уважно вслухався в Космос.
Право слово, індіанці з берегів Амазонки швидше б розібралися з нашої мобілкою, ніж ми древнім земляним спорудою біля села Межиріч.

Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

Відправлено через 2 хвилини 25 секунд:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение