Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


П’ять тривожних тенденцій у дитячому вихованні

Вагітність і пологи, здоров'я дітей, виховання і інші питання.

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Ответить
Аватара пользователя
TANECHKA
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 4574
Зарегистрирован: 15 окт 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 877
Пол: Женский
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 8369 раз
Поблагодарили: 3556 раз

П’ять тривожних тенденцій у дитячому вихованні

#1

Сообщение TANECHKA » 09 авг 2016, 15:37

Изображение

Сучасне життя диктує свої правила. І нинішні діти виховуються не зовсім так, як ми. У чомусь це добре, а в чомусь – не дуже. Що насторожує батьків, психологів і педагогів?
Дітоцентризм
«В коржика розіб’юся, але у нього буде все!». «Головне в житті – це діти!». Батьки з подібними принципами виховання роблять дитину центром сімейного Всесвіту. Його потреби і бажання – пріоритетні. А завдання тата з мамою – дати чаду максимум всього: часу, уваги, розваг. Хотіти чогось для себе особисто – майже злочин. Така дітвора ходить відразу в десяток секцій, вивчають англійський і французький з пелюшок, вихідні проводять в парках і музеях. Їх практично не залишають у спокої – виховання позиціонується як головна мета. Дитина часто росте один: брат або сестра – недозволена розкіш, адже в сім’ї вже є один кумир.
Результати такого виховання часто плачевні: чадо зростає егоїстичним і розпещеним і мріє відірватися від батьків. А коли дитина підростає, батьки відчувають себе непотрібними. У тому числі і один одному – пари, яких зближувала лише турбота про дитину, не знають, що робити наодинці. Адже своїх інтересів у них майже не залишилося.
Комп’ютеризація
Улюбленою іграшкою сучасні діти все частіше і частіше вважають планшет, пише newspc.net. Ляльки, м’ячики, машинки і настільні ігри не витримують конкуренції. Ну, хіба що можна мультфільми подивитися, знехтувавши всі рекомендації окулістів і неврологів. Опит дітей Великобританії показав: у кожної восьмої дитини першим словом стали не «тато» або «мама», а «планшет». Недивно, адже 70% дітей, у тому числі і дошколят, проводять за улюбленою іграшкою близько трьох годин щодня. І, як це часто буває, в збиток іншим, кориснішим заняттям. У багатьох дітей виникає справжня залежність від гаджетів, про яку детальніше тут. Звичайно, треба йти в ногу з часом, але все добре в міру. Комп’ютери не повинні замінювати прогулянки, книжки і живе спілкування, особливо, з батьками.
Перегодовування
Дитяче ожиріння у наш час – серйозна проблема. З ранніх років малюки звикають до фаст-фуду, жирної, надмірно солодкій або солоній їжі. Досить зайти в будь-яку популярну забігайлівку, щоб побачити, як дволітки навертають картоплю фрі, самозабутньо мочаючи його в кетчуп. Звичайно, після такої їжі каша або суп здаються прісними і несмачними. Крім того, часто перегодовують дітвору представники старшого покоління, для яких «пухкий» як і раніше прирівнюється до «здоровий» і «красивий».
Надмірна опіка
У наш час діти все пізніше стають самостійними. Якщо раніше першокласник сам приходив додому з школи, робив уроки і грів обід, то зараз подібне довіряють хіба що п’яти-шестикласникам. Дітей зустрічають і проводжають, постійно дзвонять, перевіряючи, чим зайнята дитина і де знаходиться. Зрозуміло, безпека над усе, але треба пам’ятати: дуже строгий контроль знижує самоорганізацію і відповідальність дитини.
Споживання як культ
Куди найчастіше ходять розважатися сім’ї на вихідних? Правильно, в торгові центри! Кіно, кафе, магазин з іграшками – чаду, модні плаття – мамі. В результаті покупки стають головною, невід’ємною частиною будь-якого дозвілля. Майже у кожної дитини в кімнаті – філіал дитячого магазина, і велика частина іграшок просто порошиться. Так що там, навіть хобі, улюблені книги і фільми – хороший привід купити щось. Мантію чарівника, нову ляльку з колекції. А дитячий журнал без подарунка зараз просто не зустрінеш. І найчастіше це стимул зібрати колекцію, купуючи все нові і нові випуски. Найбільше в перепотребленії зацікавлені самі виробники товарів: чим більше дитячих «купи», тим вище дохід. А маленькі споживачі зростають в дорослих, звиклих черпати позитивні емоції в новій речі.
Прогрес не зупинити, але в наших силах навчити чадо радіти нематеріальним цінностям, розвивати фантазію і придумувати ігри, для яких не потрібен новий набір за декілька сотень гривень.

:PS: Від себе додам,що у нас був і матріархат,і патріархат,а тепер ми живемо в епоху дітоцентризму :imho:

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

П’ять тривожних тенденцій у дитячому вихованні

#2

Сообщение Kozak Taras » 09 авг 2016, 16:49

А я вже мабуть буду жити в епоху внукоцентризму... :)
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
TANECHKA
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 4574
Зарегистрирован: 15 окт 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 877
Пол: Женский
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 8369 раз
Поблагодарили: 3556 раз

П’ять тривожних тенденцій у дитячому вихованні

#3

Сообщение TANECHKA » 09 авг 2016, 22:03

По суті , це одне й те ж. Внуки ще більше "розкуркулюють" діда і бабу,ніж батьків. У нас через стіну дитячий магазин,тому наочно можу це спостерігати щодня

Ответить

Вернуться в «Наші діти»