Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Як виховати маленького помічника

Вагітність і пологи, здоров'я дітей, виховання і інші питання.

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Ответить
Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Як виховати маленького помічника

#1

Сообщение Kozak Taras » 01 июн 2017, 17:38

Изображение

Усі батьки знають, що маленькі діти не бояться жодної роботи. Вони з радістю беруться навіть за ті справи, які аж ніяк їм не під силу. Але проходить 2–3 роки, і дитину наче підмінили. Вона не хоче виконувати простих доручень і навіть звичайне прибирання іграшок чи застеляння власного ліжка щоразу перетворюється на справжню муку. Психологи стверджують, що секрет цього перетворення легко сформулювати давньою українською приказкою: яблуко від яблуні далеко не падає. Ставлення дитини до праці найбільшою мірою залежить від батьків, від їхнього особистого прикладу. Якщо батьки самі не дуже працьовиті люди й постійно сваряться між собою тільки через те, хто сьогодні повинен готувати чи прибирати, то й привчити маленьку дитину до праці для них буде просто неможливо.

Як це не дивно, але буває й так, що й у родині, де батьки є справжніми працелюбамими, діти виростають ледарями. Зазвичай у таких родинах батьки самі не дозволяють дітям нічого робити, пояснюючи свою поведінку тим, що «ще наробиться, як виросте». У цьому певно є своя логіка, але психологи не радять чинити так. Адже маленький помічник не лише вчиться допомагати батькам, а й сам розвивається значно краще і швидше, ніж ледар. Виконуючи певні завдання, дитина відчуває себе потрібною, у неї формується особистість, розвивається почуття власної гідності, бажання досягати поставлених завдань і відповідальності за власні вчинки.

Привчати дитини до праці, психологи радять уже з дворічного віку. Дитина може прибирати після себе іграшки, принести дорослому якусь річ тощо. Ні в якому разі не змушуйте дитину працювати криком або покаранням. Малюк повинен працювати стільки, скільки йому хочеться. У будь-якій роботі дитина повинна відчувати підтримку дорослих. Постійно перевіряйте, як дитина справляється із завданням і допомагайте їй долати труднощі. Після завершення обов’язково похваліть і згадайте, наскільки важливою для родини є виконана робота. Не забувайте, що праця маленької дитини – це метод виховання і спосіб її зайняти. Не дивуйтеся і не гнівайтесь, якщо маленький помічник своєю діяльністю лише додасть вам роботи. Інколи, спостерігання батьків за тим, як малюк виконує просту роботу, завершується вигуком: «Або роби по-людськи, або йди звідси геть». Таке «виховання» завершується тим, що в дитини назавжди зникає бажання допомагати вам. У більшості таких випадків ви самі й винні: найімовірніше, рівень складності або кількість роботи виявилися надмірною для маленького помічника. До речі, перед тим, як змушувати дитину виконувати роботу саме так, як ви звикли, інколи варто поспостерігати за її діями. Цілком можливо, що її спосіб виконання виявиться лише на перший погляд «неправильним», а насправді – значно ефективнішим, ніж ваш
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
GiperionMoon
Козак
Козак
Сообщения: 1
Зарегистрирован: 23 авг 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 0
Пол: Мужской
Откуда: Симфер

Як виховати маленького помічника

#2

Сообщение GiperionMoon » 23 авг 2017, 15:34

Да как же его начать заставить начать помогать ?? так и не сказали ммммм

Ответить

Вернуться в «Наші діти»