Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Я не хочу вечорами робити уроки. Я погана мама?

Вагітність і пологи, здоров'я дітей, виховання і інші питання.

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Ответить
Аватара пользователя
TANECHKA
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 4574
Зарегистрирован: 15 окт 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 877
Пол: Женский
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 8369 раз
Поблагодарили: 3556 раз

Я не хочу вечорами робити уроки. Я погана мама?

#1

Сообщение TANECHKA » 28 сен 2017, 10:33

Киянка Олена Скачко, яка є мамою восьмикласниці, написала у фейсбук пост про те, що вона втомлюється від домашніх завдань, які отримує її донька у школі.
“Так, я погана мати! Я не хочу вечорами робити з дитиною уроки. І дочка моя сама вечорами теж не хоче їх робити. А іншого часу у нас немає. Сучасне життя таке, що майже кожна дитина після уроків (а їх 7-8!) Кудись йде – на секції, гуртки, додаткові заняття, у профільні школи. З урахуванням навантаження батьків, міського трафіка тощо. Більшість збираються вдома ввечері. Ми, як правило, не раніше 20-00. Втомлені. З бажанням елементарно поспілкуватися, повечеряти, підготується до завтрашнього дня. І навіть – гріх який – подивитися кіно або почитати книгу. Але неможна, потрібно робити домашнє завдання. Інакше завтра знову в щоденнику буде майоріти “не готова до уроку”, а я буду страждати від комплексу материнської провини.

Так, блiн, я погана мати. У мене протестуючий підліток, а не дитинка-ромашка. Вона не хоче робити домашні завдання. А я не можу стояти над її головою і гавкати, як сільська собака на проїжджаючі машини. Тому що я багато працюю. Тому що я втомлююся. Тому що я не пам’ятаю математику за 8 клас. Тому що мені треба зварити гречку на ранок і підсмажити сирники (що виходить далеко не завжди). Тому що мені треба погладити по голові чоловіка. Тому що ввечері іноді у мене теж бувають справи, зустрічі та заходи. Тому що у нас є дві кішки і собака, які теж чекають уваги. Тому що у вихідні у нас дача, інакше можна збожеволіти. Тому що мені теж ще “драмгурток, гурток по фото, мені ще й співати хочеться”.

Тому що я просто хочу відпочивати ввечері. Так, я погана мати, як скажуть зараз багато. Я народила дітей, а батьківство – праця велика, нічого з’їжджати. А я й працюю. Все життя. Щоб мої діти були здорові, одягнені, взуті, вчилися чомусь ще, крім шкільної програми, веселі, їздили на море і були моїми друзями. І тому я не хочу вечорами робити уроки.

Я хочу з дітьми просто розмовляти! Тому що я не вважаю, що діти – це довічна кaбала. Я вважаю, що діти – це радість. І вечір – це час для радості, а не для скандалу.

Господи, ну коли вже скасують домашні завдання, як це зробили давно в багатьох школах світу? Чому не можна ввести пари – на першому уроці займатися теорією, на другому – практикою? Чому треба нести додому весь цей набір завдань, коли це можна завершити граючи за 6-7, нехай навіть за 8 годин.

21-ше століття прискорило життя, кинувши нам багато нових викликів. Але в добі не побільшало 24 годин. І сил, і здоров’я більше не стало. І діти тепер інші. Чому не можна це врахувати, як це зробили ті ж фіни? Так, я погана мати. Моя дитина не хоче робити уроки вдома. Я не переконала її в цінності цього. А як я могла переконати, якщо я їх сама ненавиділа? Але мені “пощастило” більше. Моя мама (за обставинами) була домогосподаркою, і я з моїми уроками була її основною роботою. І то, я примудрялася витягувати книгу з-під столу і читати її, як тільки мама закривала двері в мою кімнату.

Загалом, можете мене штовхати як завгодно, але я хороша мати. І люблю свою непросту дочку. Але в очах суспільства я все одно погана мати, а моя дочка – бунтуючий підліток. Такими нас робить наша система освіти. У мене немає претензій до школи. У нас дуже славна, душевна і у всіх сенсах благополучна школа, якою я дуже дорожу. Як і та, в якій я колись, сто років тому, працювала. І вже тоді, сто років тому, я говорила про те, що треба повністю міняти систему навчання, якщо ми хочемо, щоб в школі було по-справжньому цікаво. Але віз і нині там. Додають-прибирають предмети, змінюють ідеології, як шкарпетки, розтягують терміни навчання, придумують нові вивіски. І жодної справжньої, а не дутої реформи.

Почніть з малого. Перебудуйте програму навчання так, щоб не потрібно було вдома ночами (хоча б в будні дні) робити уроки. Щоб десятки тисяч матерів і батьків (впевнена, що зі мною багато хто погодиться) перестали вважати себе поганими батьками. А у противних підлітків буде на один привід менше для бунту. А тепер штовхайте. Адже все одно я погана мати ” – написала Олена.

Жінка навіть назвала себе “поганою мамою” і зізналася, що вона надто втомлюється, щоб щовечора контролювати свою доньку. Допис мами у соцмережі вподобали понад 19 тисяч користувачів, понад 7 тисяч його поширили, інформує “Українська правда”.

Багато батьків погоджуються з авторкою, що потрібно відмінити домашні завдання, однак є й ті, які категорично з нею не згодні.

Реакція на пост була такою бурхливою, що Олена навіть зібрала коментарі противників її пропозицій у окремий пост.


:PS: А ваша думка?

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Я не хочу вечорами робити уроки. Я погана мама?

#2

Сообщение Kozak Taras » 28 сен 2017, 20:27

Я за, потрібно відмінити щоденні домашні завдання, та ввести тільки якісь підсумкові, за чверть, чи що...
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
TANECHKA
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 4574
Зарегистрирован: 15 окт 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 877
Пол: Женский
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 8369 раз
Поблагодарили: 3556 раз

Я не хочу вечорами робити уроки. Я погана мама?

#3

Сообщение TANECHKA » 28 сен 2017, 21:53

Я повністю підтримую авторку. Дякувати Богу, у мене доросла дитина,але я бачила ці вечірні уроки у всіх своїх знайомих - це нерви,сльози,часто підзатилки. Це породжує ненависть до навчання і образу на батьків :imho:

Аватара пользователя
Борис
Стряпчий форуму Полковник
Стряпчий форуму  Полковник
Сообщения: 1602
Зарегистрирован: 04 янв 2009
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 224
Пол: Мужской
Откуда: м. Звенигородка
Благодарил (а): 1763 раза
Поблагодарили: 600 раз

Я не хочу вечорами робити уроки. Я погана мама?

#4

Сообщение Борис » 29 сен 2017, 11:55

Ага, а ще репетиторство.............. :f: :f: :f: Не знаю як хто вдома вчився, а особисто не дуже перенапружувався... І все встигав... Тому я вважаю що при відповідній кваліфікації викладачів та збалансованості начальної прграми до поставлених завдань перед учнями, це взагалі не проблема. Як показує життєвий досвід що ті знання які нам нав"язуюють в навчальних закладах на 40-60 відсотків можливо застосувати про розгадуванні красвордів і не більше

Аватара пользователя
Леонід Мазира
Історик форуму. Генеральний значковий
Історик форуму. Генеральний значковий
Сообщения: 3557
Зарегистрирован: 14 дек 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 765
Пол: Мужской
Откуда: Київ
Благодарил (а): 5404 раза
Поблагодарили: 3116 раз

Я не хочу вечорами робити уроки. Я погана мама?

#5

Сообщение Леонід Мазира » 29 сен 2017, 14:29

Хочу свої 5 копійок додати. Дійсно, часи змінились і стара система передачі фактичного матеріалу вже не витримує конкуренції з інтернетом, який скоро буде в кожному куточку. Але ж з іншої сторони - дай цим дітям свободу і тоді частина зайнятих зараз навчанням з батьками дітей з нудьги знайдуть собі інші розваги, від яких аж ніяк не стане легше батькам, особливо морально. На мою думку, нйкраще у школі повністю пояснювати матеріал, а додому задавати лише закріплення, чи вірша вивчити,і то мінімально. Не задавати зазубрювання, а в школі вчити користуватись засобами інформатики, разом створювати сайти, показувати, як шукати інформацію в інтернеті, як працює телефон чи трактор, чи вирощувати рослини на пришкільній ділянці .... Тобто, не просто відмінити домашні завдання, а зробити так, щоб батьки не відволікались на це, бо ж і батьки є різні - так якщо батьки патологічні двійошники - то і дитина має бути слабаком. Школа має дати рівні можливості дітям, незалежно від матеріального стану, чи участі в процесі навчання батьків....

Аватара пользователя
Борис
Стряпчий форуму Полковник
Стряпчий форуму  Полковник
Сообщения: 1602
Зарегистрирован: 04 янв 2009
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 224
Пол: Мужской
Откуда: м. Звенигородка
Благодарил (а): 1763 раза
Поблагодарили: 600 раз

Я не хочу вечорами робити уроки. Я погана мама?

#6

Сообщение Борис » 30 сен 2017, 16:00

Трішки прикол: хочу Ларисі Іванову-анатомія

Ответить

Вернуться в «Наші діти»