Випускники 1978 року, зустрічаємось 1 липня о 12 годині біля школи!

Непорозуміння з сусідом

Особистість, взаємовідносини, суспільство, філософія...

Модераторы: Ksenia, TEMA

Allpa
Козак
Козак
Всего на руках: Заблокировано

Непорозуміння з сусідом

Сообщение Allpa » 14 мар 2018, 17:08

Маю спочатку сказати, що я не є жителькою вашого прекрасного села. Ми перебралися з міста до села рік тому, і в нашому селі, на жаль, такого форума немає. І я просто не знаю, до кого могла б звернутися з моїм питанням, оскільки у тонкощах сільского життя поки що розбираюся не дуже.
Прошу пробачити мені мою наглість, мені соромно. Але все ж таки я надіюся на вашу допомогу.

Річ у тім, що нам не дуже повезло із сусідами. Не сказати щоб вони були дуже противними і недобрими, але одна проблема все ж є — сусід почав залишати свого буса на нашій спільній доріжці. Спочатку він тримав його у себе на подвір‘ї, але потім посваривсь з жінкою (вони розлучені, але живуть разом), їй бус типу заважав, то він виставив його на дорогу між їхнім будинком і нашим городом. Бус займає ту доріжку повністтю, і вона, дорога, розбита вщент — ями від коліс, багно (особливо зараз) по кісточки.
Тобто щоб пробратися до хати, ми йдемо по свому городу. Якщо буде потреба під‘їхати до хати (дрова привезти, асенізатора замовити, будівельні матеріали тощо), це зробити буде неможливо. Важки, наприклад, посилки, яки час від часу замовляємо через Нову Пошту, ми носимо на руках від вулиці.

Двічи я зверталася до сусіда з проханням прибрати буса. Він казав: "Так-так, приберу", але бус як стояв, так і стоїть. Я могла б наробити крик, підняти хай, але я: а). Трошки боюся його, бо він нарваний, грубий, нервовий, випиває бува добряче, там ще два сина дорослих живуть, таки собі піячки, а ми з чоловіком люди вже немолоді, тихі, спокійні, нікого так дуже ще не знаємо; б). Не люблю агресії, намагаюся не вживати її ще й тому, що ніколи не знаєш, з ким маєш справу — варіант, коли сусіди зі злости беруть і зпалюють тобі хату, цей варіант не виходе в мене з голови. Та нам ж з ними і жити поруч..

Мене ще дуже муляє відчуття несправедливости того, що коїться, скажу відверто.

Коли ми тільки заселилися і ну ставити огорожу, той сусід прибіг з криком, що стовбчик на десять сантиметрів заліз на ту саму спільну дорогу, хоча йому та дорога вже не потрібна там — трактор на його город заїзжає нижче, а для проходу залишалася ще купа місця. Кричав тоді і сваривсь — заберить, мовляв, або я сам його приберу. І в цей час його город був розпаханий так, що відхватив добрий метр тієї спільної дороги.
Або їхні кури ходять по нашому городу, розривають все. А коли я відпускаю свого собаку, жінка кричить, що вона лякає тих курей.
Або сини сусідськи, коли возяться з бусом, кидають недопалки, папери, фантики від цукорок, шмати, пусті пачки від сигарет на наш город.

Огрожу, до речи, ми так і не поставили. Стовбчик спиляли, і на тому все заглохло, не було ніяких моральних сил продовжувати.

І ось я спостерігаю за тим всім і думаю: "Якого дідька, взагалі-то? Ну чому ми таки лохі, терпимо і мовчимо, це ж неправильно.."
Чоловік все хоче йти до них і сваритися, я його не пускаю, бо він не вміє говорити, щоб з того був профіт — починає кричати, лаятися, може наговорити дурниць, в нього ще гіпертонія — я просто боюся, що дійде до якоїсь страшної фігні :(

У жінки, яка продала нам хату, в неї є крутий син. Про таких кажуть, що на нього де сядеш, там і злізеш. Якщо щось, то він приїздив з міста та скоро ставив сусідів на місце. І курей жінка залюбки бігала ганяти з городу, і картоплю вони кидалися викопувати, якщо знов розпахували свій город з наїздом на дорогу.

Ми, на превеликій жаль, зовсім не таки люди. Діти наші далеко, допомогти наразі нема кому.

Ну і я прибігла до вас з питанням: як у селі вирішуються проблеми між сусідами?
Ну от я йому раз сказала, два сказала — нічого. Що далі робити?
Чоловік каже, треба йти до сільради і писати заяву до Голови, щоб примусив сусіда прибрати буса та якось привести до ладу дорогу, по який тепер просто не можна не те що проїхати — пройти.
А я думаю, ну до чого тут Голова.. може, думаю, до поліції? А потім знов сумніваюся..

Сусіда тут не люблять, як я зрозуміла. Справ з ним намагаються не мати зовсім. І в поліції його також добре знають — приїздили неодноразово, коли він або жінку бив, або синів. І він тікав від поліціянтів, ховавсь, а потім вертався і деякий час був як шовковий.

Вибачте, будь ласка, що стільки слів. Наболіло, не знала, до кого можна звернутися за порадою. Надіюся на вас, шановні.

TANECHKA
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Банк: Заблокировано
Благодарил (а): 6219 раз

Непорозуміння з сусідом

Сообщение TANECHKA » 14 мар 2018, 17:25

Найперше,це до сільської ради звернутись. А там Вам підкажуть чи вони вирішать це спірне питання, чи потрібно звернутись до поліції. Просто, не зрозуміло, що то у Вас за спільна ділянка, тепер нічийної землі немає, у Вас повинні бути акти на земельні ділянки, як і у Вашого сусіда, або це місце загального користування, такі питання вирішує сільська рада.

Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Благодарил (а): 5069 раз

Непорозуміння з сусідом

Сообщение Kozak Taras » 14 мар 2018, 17:43

Попередьте сусіда, якщо він не прибере буса - підете скаржитися до сільської ради. І в разі відсутності його адекватної реакції, йдіть і пишіть скаргу.
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Allpa
Козак
Козак

Непорозуміння з сусідом

Сообщение Allpa » 14 мар 2018, 18:01

TANECHKA писал(а):
14 мар 2018, 17:25
у Вас повинні бути акти на земельні ділянки, як і у Вашого сусіда
Акти є. Коли з тим клятим стовбчиком завелося, сусід покликав землевпорядника. Він мені показує пляни, я кажу, що я маю їх, бачила. В нас, значить, як: наша теріторія, їхня, а поміж ними досить широка дорога спільного користування, як назвав її землевпорядник, яка поза нашою хатою сходить нанівець, залишається тільки стежка між огородами. Їхній будинок стоїть біля вулиці, за ним — город. А наша теріторія починається з городу, який біля вулиці, а за ним — будинок. Ну, теріторії витягнути такою кишкою.
По тій дорозі між нашими теріторіями заїзджають до його городу трактори, вози. А до нас, до будинку, можна доїхати, щоб скинути дрова тощо.

Ну і, коротше, я кажу землевпоряднику: добре, стовпчик, але дивіться, де його город — тобто сусіду можна розпахати частину спільної дороги, а мені подвинути стовпчика, який нікому абсолютно не заважає — ні?
Ну і він каже, що ні, що треба викликати комісію, нехай перемірює його город, читко ставить мітки і таке інше.

Я тоді махнула рукою. Не були сили ні на що, ми тільки перебралися. І не хотілося починати житя у селі зі сварки. Думаю, бог з нею, з дорогою, чорт із ним, зі стовчиком, мені не заважає його город, бо машина проїде так і так.
А вийшло, що сусід зрозумів, що ми — ніхто, на нас можна класти, вибачте. Ну і з часом з‘явивсь бус на дорозі.

Дякую за пораду, шановні TANECHKA та Kozak Taras — спробую ще раз поговорити з сусідом.

І ще питання: скажіть, а ось те, що дорога перетворилася на суцільний жах з-за буса — якщо мислити логічно, то ж саме судід має довести її до більш-менш пристойного стану? чи я помиляюся?
Бо в нас машини немає. І поки сусід не завів бусика, дорога була нормальною, не розбитою, не розїздженою, нею можна було спокійно ходити.
Ось я бачила інши таки дороги поміж хатами: люди посипають її битою цеглою або скалиною, або навіть тирсою. А тут мов болото стоїть..

Дед
Ройовий
Ройовий
Благодарил (а): 36 раз

Непорозуміння з сусідом

Сообщение Дед » 14 мар 2018, 18:05

Спаліть йому того буса, та й ділу кінець! Жартую, можна колесо пробити...

Allpa
Козак
Козак

Непорозуміння з сусідом

Сообщение Allpa » 14 мар 2018, 18:07

Дед писал(а):
14 мар 2018, 18:05
можна колесо пробити
Так починаються війни) Я йому колесо, він мені щось, і пішло-поїхало.

Kozak Taras
Гетьман
Гетьман

Непорозуміння з сусідом

Сообщение Kozak Taras » 14 мар 2018, 18:14

Не слухайте Ви того Діда, він Вам нарадить. :wink:
Ви все вірно говорите, але це можливо домовитися тільки між хорошими людьми, а Ваш сусід мабуть не є таким тож ідіть до сільської ради і вимагайте щоб вони вжили заходів для вирішення проблеми. Іншого цивілізованого способу я не бачу....
Можна, звичайно, скористатися порадою діда, але то війна, і ви в ній не переможете. Зло завше виходить сильнішим...
Изображение

TANECHKA
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Благодарил (а): 6219 раз

Непорозуміння з сусідом

Сообщение TANECHKA » 14 мар 2018, 18:44

З Ваших слів виходить,що дорога загального користування,тому сусід не зобов"язаний її ремонтувати,тільки за власним бажанням і власним коштом,якщо в нього совість є. А я так зрозуміла,що там ні совісті,ні моралі немає. Але й сільська рада може Вам відмовити в ремонті тієї дороги,бо вона більш всього не значиться на картах або позначена,як стежка,тоді вони не мають права вкладати кошти в таку дорогу. Вам тільки до сільської ради звертатись потрібно.

Борис
Стряпчий форуму Полковник
Стряпчий форуму  Полковник
Благодарил (а): 1115 раз

Непорозуміння з сусідом

Сообщение Борис » 15 мар 2018, 18:45

Щоб щось розумне порадити треба ознайомитись з тими документами що вже є. За наявності актів можна звернутись до суду з позовної заявою про усунення перешкод в користуванні майном. Оскільки мова йде про користування під'їздом до будинковолодіння то за таких умов сільська рада повинна вирішити питання про притягнення до адміністративноі відповідальності за порушення добросусідства та порушення правил дорожнього руху, порушення правил зберігання транспортних засобів, перешкоджання руху транспортних засобів. Це бігом і, як кажуть до коліна, на ходу. Треба виходити з того що це дорога. Навіть якщо вона веде до одного будинку.

Kozak Taras
Гетьман
Гетьман

Непорозуміння з сусідом

Сообщение Kozak Taras » 31 мар 2018, 23:05

Цікаво, чим там все закінчилося?
Изображение

Вернуться в «Людина і суспільство»