Церковний скандал

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Всего на руках: Заблокировано
Благодарил (а): 6155 раз

Церковний скандал

Сообщение Kozak Taras » 15 май 2019, 14:54

Обраний предстоятель Епіфаній не керує самостійно Православною церквою України.
Таку думку журналістам висловив почесний патріарх Православної церкви України Філарет.

Він заявив, що його не допускають до управління церквою, про що було домовлено перед Об'єднавчим собором: "Правда полягає в тому, що не Епіфаній керує, а ним керують. Він мені прямо сказав, що не все від нього залежить".

На запитання, хто керує Епіфанієм, Філарет відповів: "Не скажу". :xaxa:

Дід геть вижив з розуму...
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

LELLEL1
Полковник
Полковник
Благодарил (а): 437 раз

Церковний скандал

Сообщение LELLEL1 » 15 май 2019, 19:55

А якже, і трон малуватий і корона не по розміру. Поважаю Любомира Гузара - свята і розумна людина, філарету до нього як до Києва рачки

Kozak Taras
Гетьман
Гетьман

Церковний скандал

Сообщение Kozak Taras » 16 май 2019, 13:27

Філарет казав що йому пропонували співробітництво з КГБ, та він відмовився, схоже що дєд збрехав...
Изображение

Kozak Taras
Гетьман
Гетьман

Церковний скандал

Сообщение Kozak Taras » 16 май 2019, 17:14

Предстоятель Православної церкви України, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що з боку почесного патріарха Філарета відчував певне приниження як предстоятеля церкви через тиск і вимоги, несумісні зі статутом і томосом.
Про це в інтерв'ю ВВС заявив глава ПЦУ, митрополит Епіфаній, відповідаючи на питання про розбіжності між ним і Філаретом

"Загалом я не ігнорував його думку, я часто з ним спілкувався та спілкуюсь. Але потрібно зрозуміти формат спілкування. Потрібно зрозуміти відмінність між порадами та ультиматумами. Спілкуючись з почесним патріархом Філаретом я неодноразово йому на цьому наголошував - я готовий прислухатись до його порад. Бо справді в нього є великий досвід керівництва церквою понад півстоліття. Але я не готовий виконувати певні ультиматуми, бо я законно обраний на Об'єднавчому соборі предстоятель. Одноосібно я не маю права змінювати те, що було прийнято колегіально собором", - заявив Епіфаній.

"Тому я прислухався, я спілкувався, але весь цей час певною мірою було навіть деяке приниження мене як предстоятеля церкви через тиск та вимоги, несумісні зі статутом і томосом. Але, не дивлячись ні на що, я заради миру та єдності робив та надалі робитиму усе залежне від мене, щоб в нас все було добре", - констатував митрополит.

"Протягом останніх днів лунало багато заяв, але в ПЦУ немає розколу. Ми поважаємо святійшого патріарха Філарета, який багато зробив, щоб українська церква стала автокефальною. Але думки окремих архієреїв не демонструють позицію всієї церкви. Я був обраний більшістю голосів на Об'єднавчому соборі й прийняв це як вияв волі Божої, тому я як предстоятель повинен дотримуватись канонічного порядку, статуту і норм томосу. Я не маю права порушувати їх, задовольняючи бажання того чи іншого архієрея нашої церкви. Це не від мене залежить, я як предстоятель не маю права одноосібно змінювати те, що було прийнято колегіально", - пояснив Епіфаній.

"Ми прагнемо єдності, ми прагнемо, щоб в нашій церкві панував мир. І тому я як предстоятель, і Священний синод, і всі архієреї, надалі будемо все робити задля того, щоб в нашій церкві панувала єдність. А заяви, які лунають від деяких ієрархів, на жаль, зараз підтримуються засобами масової інформації нашого сусіда, який не бажає, щоб в нашій церкві панував мир", - зазначив митрополит.

"Загалом я опираюся на думку і позицію абсолютної більшості єпископів Православної церкви України, не лише членів синоду. І ми єдині в тій думці, що все, що відбулося після об'єднання, те, що було прийнято на Об'єднавчому соборі, задовольняє сучасний стан нашої церкви. Тому робити якісь кардинальні зміни немає жодної потреби", - резюмував Епіфаній.
Изображение

Kozak Taras
Гетьман
Гетьман

Церковний скандал

Сообщение Kozak Taras » 20 июн 2019, 14:32

Изображение

Так званий «помісний собор» УПЦ Київського патріархату скасував рішення архієрейського собору від 15 грудня 2018 року про саморозпуск і не прийняв томос про автокефалію, виданий Константинополем.

Один з учасників «собору» розповів РБК-Україна, що всі рішення були прийняті без дискусій одноголосно.

Зазначимо, керівництво Православної церкви України не визнає нинішній захід під керівництвом Філарета і закликало всіх єпископів, священиків і віруючих не брати в ньому участі.

Як повідомлялося, почесний патріарх Православної церкви України Філарет вирішив скликати «помісний собор» Київського патріархату на 20 червня для відновлення Київського патріархату. Він також зазначив, що Київський патріархат не приймає томос про автокефалію.
Філарет далі вважає себе патріархом київським і претендує на все майно і всі гроші УПЦ КП, які тепер перейшли ПЦУ :f:
Изображение

Микола Косенко
Бунчужний
Бунчужний
Благодарил (а): 27 раз

Церковний скандал

Сообщение Микола Косенко » 20 июн 2019, 21:43

Він агент КГБ з середини 50х. На початку 90х боровся шалено проти УАПЦ.
Він ненавидів мову, укр. культуру, кричав на зборах духовенства в Почаєві що, "украинской церкви небыло, нет и не будет!" При останніх словах так гримнув стільцем об підлогу, що стілець ледь не розвалився...
Далі, успішно "перефарбувався" і при підтримці таких-же агентів в священичих рясах ввійшов в УАПЦ, створивши УПЦКП. Більшість духовенства та ієрархів теж обрала УПЦКП, хоч УАПЦ також збереглася але залишилась маленькою. Далі, при допомозі силових відомств були знищені основні конкуренти: вбили спочатку митр. Іоанна Боднарчука, потім грохнули і самого новообраного патр.Романюка. І Філарет став знову главным. Нарцис гребаний...

Kozak Taras
Гетьман
Гетьман

Церковний скандал

Сообщение Kozak Taras » 02 июл 2019, 16:51

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що співпраця з КДБ в радянські часи не є гріхом. :f: :f: :f:

В ефірі телеканалу ZIK він сказав, що будь-якій владі треба підкорятися.

Изображение

Вернуться в «Релігія †»