Чому треба носити натільний хрест?

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
Ігор Ярославський
Бунчужний
Бунчужний
Сообщения: 102
Зарегистрирован: 02 апр 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Черкаси
Благодарил (а): 2 раза
Поблагодарили: 206 раз

Чому треба носити натільний хрест?

Сообщение Ігор Ярославський » 03 май 2018, 21:03

Изображение

Для будь-якої віруючої людини натільний хрестик має велике значення. І все-таки, чому його потрібно носити і що це означає для віруючих. На Русі його називали «фланельку», для нас більш знайомою позначення натільний хрест. Він покладається на людину в Таїнстві Хрещення.

Хрест - це велика християнська святиня.

Ми можемо почути в церковній службі слова про значення хреста для віруючих: «Хрест - хранитель всього всесвіту, краса Церкви, царів держава, вірних утвердження, ангелів слава і демонів поразка».

Натільний хрестик для хрещеної людині, як образ Хреста Господнього, щоб він носив його на найважливішому місці - біля серця. Роблять це для того, що нагадати силу Хреста зцілювати і дарувати життя і служити зброєю проти падших ангелыв- духів. Ось чому Хрест Господній називається животворящим! Він є свідчення того, що людина християнин. Звідси й гріховність хреста як прикраси, яку носять ті, хто не є членом Церкви.
А християни, які носять натільний хрестик, як би вони віддають безсловесну молитву Богу. І він завжди захищає носія.

Натільний хрест допомагає в труднощах, укріплює дух і захищає від зла. У священних писаннях праведного Іоанна Кронштадтського говоритися, що «хрест - завжди для віруючих є велика сила, що рятує від усяких зол, особливо ж від злодійства ненависних ворогів».

Коли відбувається Таїнство Хрещення, священик одягає на немовля хрестик і читає дві молитви, в яких просить Бога влити небесну силу в хрест, щоб він зберігав душу й тіло від усього поганого. Звідси напис на безлічі хрестах - «Спаси і збережи!».
Хрестик необхідно освячувати у храмі. Окропити його святою водою дома буде недостатньо - він повинен бути освячений Богом через священика.

Існує безліч забобонів пов'язаних з натільним хрестиком про те, що не можна його втрачати, дарувати, піднімати втрачений кимось хрестик або носити його на ланцюжку.

Всі ці повір'я не мають жодних підстав, а втрата хреста не означає нічого, крім як неуважність людини. І навіть якщо хрест втрачено, ви завжди можете прийти в Церкву і придбати новий хрестик, адже головне це віра всередині вас.

Вернуться в «Релігія †»