Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Літній Миколай: історія, традиції, прикмети

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Ответить
Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22604
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 2025
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6983 раза
Поблагодарили: 11874 раза
Контактная информация:

Літній Миколай: історія, традиції, прикмети

#1

Сообщение Kozak Taras » 22 май 2018, 21:06

Изображение

22 травня християни відзначають день перенесення мощів святого Миколая Чудотворця. У народі цей день називають Літнім Миколаєм.

В ХІ ст. на візантійську імперію напали турки. Вони знищували християнські монастирі, церкви і гробниці. Мощі Миколая тоді перебували у Мірах Лікійських. Їх могли осквернити. Жителі італійського Бара вирішили врятувати мощі. Монахи, що охороняли церкву, в якій був похований Миколай, відмовились віддавати їх. Тоді італійці зв’язали служителів і перенесли домовину з тілом святого на корабель. 22 травня 1089 року мощі перенесли в Італію.

Там їх помістили в новозбудовану базиліку святого Миколая, де вони зберігаються дотепер.

Спочатку день перенесення мощів святого Миколая відзначали лише в Барі. Згодом свято набуло популярності на Русі та в Болгарії.

Традиції і звичаї свята
♦ Кожен на Миколу намагався одягнутися в чистий, святковий одяг, здавна українці дуже любили і з великою повагою ставилися до Миколи Угодника. Знали, що цей святий більше всіх наближений до Господа і може виконувати прохання людей.

♦ На Миколая не можна відмовляти нікому, хто попросить вас про допомогу, інакше за відмову допомогти нужденним, 7 років сім’я терпітиме злидні і лиха.

♦ Так як крім допомоги біднякам і скривдженим Миколай Чудотворець протегував закоханим парам, дівчатам прийнято на світанку молитися на появу чесного і працьовитого нареченого. Увечері влаштовувалися народні гуляння, на яких велика ймовірність зустріти судженого.

♦ Вважалося, що засватана на Літнього Миколая дівчина буде працьовитою, доброю і вірною дружиною.

♦ До дня святого Миколая намагалися віддати всі борги, інакше вважалося, що небуде фінансової удачі весь рік.

♦ Хороша прикмета, якщо на Миколу йде дощ. Ранкова роса на Миколая вважається цілющою, нею намагаються вмитися для краси і здоров’я, походити по траві босоніж.

♦ Незаміжні дівчата ворожили на судженого в це свято і просили Угодника послати їм хорошого жениха, доброго і вірного чоловіка, щасливе сімейне життя і діток.

♦ У цей день була заборона брати в руки ножиці, і зараз існує прикмета не стригти на Миколая.

♦ За традицією, на Літнього Миколая господарі виводили коней у поле на першу пашу. Священики служили на полі молебни. Кропили коней свяченою водою.

♦ У народі казали: “Прийшов Миколай – коней випасай”, “Юрій з теплом, а Микола з кормом”, “Святий Юрій пасе корів, а Микола – коней”.

♦ Після Літнього Миколая починали стригти овець і сіяти гречку.

♦ На Київщині і на Поділлі в цей день влаштовували великі обіди. Їх називали микільщиною.

♦ За народними віруваннями, святий Миколай є покровителем мореплавців. Козаки перед довгою мандрівкою морем завжди служили молебень Богородиці й Миколаєві Угоднику.

Чорноморські моряки розрізняють також двох Микол: морського і мокрого. Морський Микола керує кораблями, а мокрий – водами. Обидва Миколи завжди є невидимо присутні поміж моряками. Вважається, що, не звертаючись до святих по допомогу, отримаєш певну загибель. Тому під час бурі на морі моряки моляться святому Миколаєві про порятунок від нещастя, а у разі небезпеки потонути виносять на палубу образ Миколи Чудотворця і молять його про спасіння.

За матеріалами traditions.in.ua , novij-rik.pp.ua , gazeta.ua
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Ответить

Вернуться в «Релігія †»