Петрів піст

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
Ігор Ярославський
Бунчужний
Бунчужний
Сообщения: 102
Зарегистрирован: 02 апр 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Черкаси
Благодарил (а): 2 раза
Поблагодарили: 206 раз

Петрів піст

Сообщение Ігор Ярославський » 04 июн 2018, 11:04

Изображение

Кондак 1
Непереможний Воєводо і Господи, радосте рабів Твоїх, що каються, до Тебе я, грішний, у покаянні звертаюся. Прийми мене, Отче, що каюся, не відкинь сліз моїх і зітхань сердечних і не зневаж мене, що у зворушенні взиваю до Тебе:
Милостивий, помилуй мене упалого.
Акафіст покаянний на основі Великого канону преподобного Андрія Критського

Щороку через тиждень після Трійці починається Петрівський піст, який закінчиться на свято апостолів Петра і Павла 12 липня. Цей літній піст, що зараз ми називаємо Петровим, або апостольським, раніше називали постом П’ятдесятниці. Церква призиває нас до цього посту за прикладом святих апостолів, які, прийнявши Святого Духа в день П’ятдесятниці, у пості й молитві готувалися до всесвітньої проповіді Євангелія.

Церква, вшановуючи апостолів Петра й Павла, які просвітили західний морок, прославляє Петрову твердість і Павлів розум і вбачає у них образ навернення грішників: в апостолі Петрі – образ того, хто відвернувся від Господа й покаявся, в апостолі Павлі – образ того, хто спочатку противився проповіді Господній, а потім увірував.

Подвиг Петровського посту менш суворий, ніж Чотиридесятниці.

Встановлення Петрового посту
Установлення Петрового (Апостольського) посту належить до перших віків Церкви. Про церковне установлення цього Посту згадується в Постановленнях Апостольських: “Після П’ятдесятниці святкуйте одну седмицю, а потім постіться, справедливість вимагає і радіти після прийняття дарів від Бога, і поститися після полегшення плоті”. Але особливо цей піст утвердився, коли у Константинополі й Римі, який тоді ще не відпав від Православ’я, були зведені храми на честь первоверховних Апостолів Петра і Павла. Освячення константинопольського храму відбулося в день пам’яті Апостолів 29 червня ст. ст. (12 липня н. ст.), і з того часу цей день став урочистим і на Сході, і на Заході. У Православній Церкві закріпилося приготовлення благочестивих християн до цього свята постом і молитвою.

Святий Афанасій Великий, описуючи у своїй промові до імператора Констанція нещастя, заподіяні аріанами православним християнам, зазначає: “Народ, що постився в тиждень наступний за П’ятдесятницею, пішов для молитви на кладовище”.
Цей літній піст, який зараз ми називаємо Петровим, або Апостольським, раніше називали Постом П’ятдесятниці. Церква закликає нас до цього посту за прикладом Апостолів, які прийнявши Святого Духа в день П’ятдесятниці, в пості й молитві готувалися до всесвітньої проповіді Євангелія.

Тому МИ (священики) і ВИ дорогі брати і сестри !
Дбайте про чистоту ВАШИХ душ. Сповідь і причастя: ТІЛА І КРОВІ СПАСИТЕЛЯ, добрі справи … будуть шляхом до спасіння. Не цурайтеся приходьте до храмів Божих, звертайтеся до священиків за допомогою. Помоліться,поспілкуйтеся з Богом. ВІН ніколи нас не залишить.

Вернуться в «Релігія †»