Натільний хрестик.

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
Ігор Ярославський
Бунчужний
Бунчужний
Сообщения: 102
Зарегистрирован: 02 апр 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Черкаси
Благодарил (а): 2 раза
Поблагодарили: 206 раз

Натільний хрестик.

Сообщение Ігор Ярославський » 27 сен 2018, 21:18

Изображение

Натільний хрестик надягається кожному новохрещеному як щит віри та зброя проти демонів, що має силу зцілювати та дарувати життя. Ось чому Хрест Господній називається Животворчим!

Кожен християнин повинен обов’язково носити хрестик на найважливішому місці — біля серця як образ Хреста Господнього та видимий знак православного християнина. Це нам нагадує про те, якою ціною було звершено наше спасіння. Хрест явився жертовником любові, на якому була розіп’ята Божественна Любов за спасіння всіх людей.

Звичай носити на грудях зображення розп’яття чи закланого Агнця існував вже у першохристиянській Церкві. Так відомо, що святитель Григорій Великий посилав Феодолінді, королеві Ломбардській, два натільних зображення розп’яття. Він же посилав й іншим особам хрести.

В ІV акті VІІ Вселенського Собору говориться, що мученик Прокопій, котрий постраждав при Деоклетіані у 303 році носив на шиї хрест наполовину із золота, наполовину із срібла. Те ж саме відомо і про християнського воїна Ореста, що постраждав у 304 році.

Святитель Іоанн Златоуст, дорікаючи нерозсудливим жінкам за те, що ті своїм новохрещеним дітям надягали амулети, говорив: «Не слід покладати на младенця нічого, крім спасительного Хреста».

Хрест свідчить про те, що людина є християнином, тобто послідовником Христа, та членом Його Церкви. Недопустимим є носіння хреста заради моди.

Усвідомлення християнином важливості носіння натільного хреста є безсловесною молитвою, що дозволяє цьому хрестику являти істинну силу Першообразу – Хреста Христового, що захищає людину при наявності віри всюди і завжди, якщо вона навіть і не просить про допомогу, чи не має можливості перехреститися.

Джерело – pravv.km.ua

Вернуться в «Релігія †»