15 грудня пам'ять прпп. Афанасія

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
Ігор Ярославський
Бунчужний
Бунчужний
Сообщения: 117
Зарегистрирован: 02 апр 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Черкаси
Благодарил (а): 3 раза
Поблагодарили: 237 раз

15 грудня пам'ять прпп. Афанасія

Сообщение Ігор Ярославський » 15 дек 2018, 14:19

Изображение

15 грудня пам'ять прпп. Афанасія, затворника Києво-Печерського, в Ближніх печерах, та іншого Афанасія затворника Києво-Печерського, в Дальніх печерах. Прор. Авакума

Преподобний Афанасій, затворник Києво-Печерський, в Ближніх печерах

Преподобний Афанасій, затворник Печерський, в Ближніх печерах сучасник архімандрита Києво-Печерського монастиря преподобного Полікарпа ( + 1182 р).
Преподобний Афанасій довго і тяжко хворів. Коли він упокоївся, братія приготувала його до поховання. На третій день ігумен з братією прий шов ховати його. Але вони побачили, що померлий ожив, сидить і плаче. На всі питання він відповідав, тільки так: « Спасайтесь і майте у всьому послух до ігумена, кайтесь щогодини, моліться Господу нашому Ісусу Христу, Пречистій Його Матері і преподобним Антонію і Феодосію, щоб закінчити добре життя своє тут. Більше не запитуйте».
Після цього він 12 років жив у затворі в печері і за весь цей час не сказав ні до кого ні слова, плакав день і ніч, лише через день вкушав трохи хліба і води. І тільки перед кончиною, зібравши братію, він повторив раніше сказані ним слова мирно відійшов до Господа ( біля 1176 р.)
Інок Вавила, який багато років страждав болями і слабістю в ногах, зцілився біля його мощей. «Одного разу лежав я, - розповів він братії, - і кричав від сильної болі. Несподівано увійшов до мене блаженний Афанасій і сказав: прийди до мене, і я зцілю тебе. Я хотів запитати його, як і коли прийшов він. Але він став невидимим. Однак я повірив тому, який явився до мене і попросив, щоб принесли мене до його молей. І ось, я зцілився». Преподобний Афанасій був похований у Ближніх, Антонієвих печерах.

Преподобний Афанасій, затворник Києво-Печерський, в Дальніх печерах

До великого собору преподобних Печерських належить також інший Афанасій, затворник Печерський, в Дальніх печерах. Про його святе житіє нам майже нічого невідомо. У « Сказанні про житія святих, що в печері преподобного Феодосія спочивають» про нього говориться, що преподобному Афанасію не потрібна була свічка в печері: тому що йому світила Небесна світлість. Всім, хто з вірою приходить до нього, він подає зцілення. Похований у Дальніх печерах.

Святий пророк Авакум

Святий пророк Авакум, один з 12 малих пророків, походив з коліна Симеонового, пророкував біля 650 року до Різдва Христового.
Пророк Авакум передбачив зруйнування Єрусалимського храму, Вавилонський полон і повернення полонених на батьківщину. Під час війни з вавилонянами пророк пішов в Аравію, де з ним відбулося таке чудо. Коли він ніс обід женцям, йому зустрівся Ангел Божий і миттєво переніс його силою свого духу до Вавилону, де в той час перебував у темниці пророк Даниїл. Так, їжею призначеною для женців втамував голод гони мий пророк. Після завершення війни з вавилонянами пророк Авакум повернувся на свою батьківщину і помер в глибокій старості. При святому Константинопольському царі Феодосії Молодшому ( 408-450рр.) були знайдені його мощі.

Вернуться в «Релігія †»