Патріарху Філарету виповнилось 90 років!

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22139
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6494 раза
Поблагодарили: 11411 раз

Патріарху Філарету виповнилось 90 років!

Сообщение Kozak Taras » 23 янв 2019, 16:29

23 січня 2019 р. Патріарху Філарету виповнилось 90 років!

Великий і достойний життєвий шлях! З волі Божої він не був обраним Патріархом Московським для того, щоб стати Патріархом для всієї української нації і привести Українську Церкву до отримання Томосу про автокефалію. З волі Божої, у 1992 р. єпископ Яків (Панчук) став єдиним, хто не послухав вказівки з Москви і залишився з митрополитом Філаретом. З волі Божої ці двоє мали можливість поставити у єпископи третього і так народився багатомільйонний Київський Патріархат. З волі Божої Патріарх у доброму здоров'ї і зі світлим розумом, ніби Мойсей, привів богомвибранний народ до "землі обітованої", до заповітної мрії, до єдиної помісної Української Православної Церкви.

На фото - життєвий шлях святійшого владики:

23 січня 1929 р. - День народження;

1 січня 1950 р. - чернечий постриг;

15 січня 1950 р. - Патріархом Московським і всієї Русі Алексієм I (Симанським) рукопокладений в сан ієродиякона;

18 червня 1951 р. - рукопокладений у сан ієромонаха;

12 липня 1958 р. - возведений у сан архімандрита;

1960 р. архімандрита Філарета призначено керуючим справами Українського Екзархату і настоятелем Свято-Володимирського кафедрального собору в м. Києві;

4 лютого 1962 р. - хіротонія на єпископа;

14 травня 1966 р. - возведений у сан архієпископа і призначений Екзархом України, архієпископом Київським і Галицьким;

25 лютого 1968 р. - возведений у сан митрополита;

3 травня 1990 р. - Священний Синод Російської Православної Церкви таємним голосуванням обрав митрополита Філарета Місцеблюстителем на Московський Патріарший Престол.

25-27 жовтня 1990 р. за ініціативою митрополита Філарета Архієрейський Собор РПЦ надав УПЦ самостійність і незалежність в управлінні, а митрополит Філарет, одноголосно обраний українським єпископатом Предстоятелем Української Православної Церкви з титулом Митрополит Київський і усієї України.

26 жовтня 1990 р. у Софійському соборі після Божественної літургії Патріарх Алексій II оголосив рішення Архієрейського Собору РПЦ і вручив митрополиту Філарету Патріаршу Грамоту на право бути Предстоятелем Української Православної Церкви.

1-3 листопада 1991 р. за ініціативою митрополита Філарета відбувся Всеукраїнський Помісний Собор УПЦ, який одноголосно прийняв рішення про повну канонічну незалежність, тобто автокефалію Української Православної Церкви.

26 червня 1992 р., за дії митрополита Філарета спрямовані на повну автокефалію Української Церкви від Російської, з порушенням канонів, Статуту УПЦ і постанов Архієрейського Собору РПЦ про самостійність і незалежність в управлінні УПЦ, за вказівкою Патріарха Алексія II в Харкові був скликаний «собор», який незаконно обрав ще одного митрополита Київського. Ним став митрополит Володимир (Сабодан), який був перед обранням Керуючим справами Московської Патріархії РПЦ.

25 червня 1992 р. - відбувся Всеукраїнський Помісний Собор, на якому проголошено об'єднання частини Української Православної Церкви і Української Автокефальної Православної Церкви в єдину Українську Православну Церкву Київського Патріархату.

22 жовтня 1995 р. - інтронізація митрополита Філарета на Патріарха Київського і всієї Руси-України.

15 рудня 2018 р. - Об'єднавчий Собор у Софії Київській.

6 січня 2019 р. - мрія мільйонів, в тому числі і Патріарха Філарета, здійснилася - Українській Церкві Вселенський Патріарх Варфоломій надав Томос про автокефалію.

7 січня 2019 р. - новообраний Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Епіфаній разом з Президентом України Петром Порошенком вніс томос у Софію Київську, де була звершена перша за багато років Літурія.

8 січня 2019 р. - Президент Петро Порошенко присвоїв Патріарху Філарету звання Героя України.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Вернуться в «Релігія †»