Тисни "Вхід", або "Реєстрація" та приєднуйся до нас!


Жителі міста Ватутіне

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
TANECHKA
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 4574
Зарегистрирован: 15 окт 2010
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 877
Пол: Женский
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 8369 раз
Поблагодарили: 3556 раз

Жителі міста Ватутіне

#91

Сообщение TANECHKA » 04 май 2020, 20:36

Звичайно, знизяться, бо піде грунтова полуниця. А теплична завжди була дорогою. Це, на даний момент, товар не першої необхідності,можна й обійтись

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Жителі міста Ватутіне

#92

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 21 май 2020, 21:55

«Ганьба!» та переховування депутата: ватутінські підприємці домоглися відкриття базару (Відео)

Ватутінський ринок невдовзі запрацює. Депутати міськради таки проголосували за зміну сторони договору земельної ділянки, на якій розташований базар. Саме цей юридичний момент досі заважав підприємцям почати торгівлю.
Ще за пів години до початку позачергової сесії під міськрадою збираються підприємці. Для них виносять екран, на який транслюватимуть все, що відбуватиметься в залі. Невдовзі починають збиратися депутати. Перед початком міський голова Олександр Лисюк просить присутніх утриматися від образ під час обговорення. Зачитує звернення підприємців з приводу роботи ринку. Після майже 30-хвилинного обговорення ставить питання на голосування. 15 депутатів підтримують. Двоє відмовляються голосувати. Пояснюють це регламентними порушеннями при підготовці проекту рішення. У людей, які зібралися на вулиці, це викликає обурення.
– Я просив, аби це питання відбулося з дотриманням регламенту, – каже депутат міськради Євген Підцерковний. Саме він відмовився голосувати. – Робота ради є відкритою й гласною. Про збирання земельної комісії оголошено не було. Туди прийшла обмежена кількість людей. Сама комісія працювала теж з порушеннями. Я раніше казав, що підтримаю це питання, але за умови, що воно відбудеться по процедурі. Це моя принципова позиція. Я знав, що почнеться негатив у мій бік.
Під час розмови з депутатом підприємці починають скандувати «Ганьба!».
– Для себе «Ганьбу!» я отримав вже вдруге, – сміється Підцерковний. – Більше, ніж хтось інший. Вперше, коли виступав за можливе перейменування міста. Кожна активна людина на собі залишає відбиток. Позитивним ти ніколи не будеш. Кожен має для себе визначити: жити по закону, чи ні.
Натовп під вікнами міської ради вимагає від депутатки Ганни Тростянської пояснень щодо свого рішення теж не голосувати. Проте жінка не виходить.
– Треба обов’язково підтримувати підприємців та мешканців міста, – каже депутат Олег Ступник. – Без ринку місто не існуватиме. Чомусь у деяких депутатів змінилася позиція, деякі не прийшли. Голосувати «проти» є абсурдом. Начальник юридичного відділу запевнила, що всі процедури були дотримані.
На Ганну Тростянську підприємці налаштовані подавати до суду, каже правозахисник Мирослав Тараненко. Народна обраниця звинуватила власників ринку в тиску на бізнесменів.
– Жодних доказів порушень має, – вважає Тараненко. – Тростянська закрилася від виборців і жодних коментарів не дала. На засіданні сесії вона допустила безпідставні слова з приводу нібито тиску на деяких підприємців. Гадаю, вони звертатимуться до суду з приводу захисту честі та гідності. Депутати не діють. Діють прості люди.
Відкриття базару юрист прогнозує щонайменше за тиждень. Підприємці ж готові виходити вже цієї п’ятниці.
– У зв’язку зі зміною власників колгоспного ринку, не продовжували договір оренди, – пояснює підприємиця Світлана Захаревич. – Ми всі побачили, хто є хто. У місті є 97 підприємців, які торгують на ринку. Вони понесли за період карантину дуже великі збитки. Податки сплачували. Товар за цей період зіпсувався, а закупити інший не мають за що. Але рішення підтримали і, сподіваюся, люди вийдуть у п’ятницю на роботу.
Провести позачергову сесію люди просили впродовж тривалого часу. Виходили з протестом на територію базару та до чиновників. Останні юридичних підстав для цього не бачили. Умовити вдалося лише минулого тижня.

Сергій Радченко
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение
Изображение
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Жителі міста Ватутіне

#93

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 29 май 2020, 21:57

Мер Ватутіного, що на Черкащині, заховався від депутата у чужому кабінеті

У Ватутіному міський голова Олександр Лисюк не захотів приймати депутата Євгена Підцерковного й утік від нього. Останній намагався потрапити в кабінет чиновника, аби поговорити. Разом з ним прийшло кілька підприємців. Лисюк мовчки вийшов з кабінету та намагався не пустити народного обранця на вулицю, тримаючи двері. Після цього забіг до приміщення ЦНАПу та зачинився там.
Всі знають вже, що коїться довкола ринку. Люди, які торгують поза його межами, хотіли, аби мер почув і їхню думку, – каже Підцерковний. – Написали звернення і попросили мене, щоб я їх супроводив та допоміг. Ми прийшли до міського голови, аби поспілкуватися щодо того, як можна ці всі питання врегулювати. Я, як депутат, маю право на невідкладний прийом. Проте, коли секретарка зайшла повідомити про нас, він сказав, що не прийме. Він мовчки просто утік і закрився.
Депутат вже звернувся до поліції після цього інциденту.
Вважаю, що це перешкоджання депутатської діяльності, – пояснює Підцерковний. – Я відстоював інтереси територіальної громади. Як вирішуються всі питанні, можна побачити. На компроміс він йде чомусь лише з однією стороною. Для міста було б краще взяти базар у комунальну власність. Він для себе вирішив, що краще хай ринок візьмуть у свої руки приватні особи.
З якого питання приходив депутат, не знав, каже Лисюк. Не захотів спілкуватися через особисту неприязнь.
Я цю людину повністю ігнорую, – говорить мер. – Спілкуватися з ним я взагалі не буду. В період карантину прийому немає. Я діятиму відповідно до закону. Хто тоді з ним був, я не знаю. Але забаганки Підцерковного я не виконуватиму. Він прийшов не питання вирішити, а провокувати, щоб потім відео викласти у соцмережі. Я просто встав та й пішов. З моменту звільнення його з посади секретарі у нас неприязні відносини.
Це вже не перший подібний інцидент між мером та депутатом. Раніше Лисюк вже закривався від Підцерковного в кабінеті підлеглого, аби уникнути спілкування.

Анатолій БУЗИНА
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Жителі міста Ватутіне

#94

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 06 июн 2020, 22:20

У Ватутіному комісія не дала дозвіл на відкриття ринку

У Ватутіному досі не відкрили місцевий ринок. Причиною є недотримання санітарних вимог. В минулий четвер на площу базару приїхала комісія, яка й мала вирішити його долю. Проте, як виявилося, нові власники не встигли підготувати торговицю для підприємців та покупців. Були відсутні засоби для недопущення інфікування коронавірусною інфекцією. Ринок планували запустити з п’ятниці, 5 травня. Дозволу на це не отримали. Разом з тим, чи не найбільшою проблемою є незаконна торгівля на вулиці. Якщо люди й далі продаватимуть там товар, ринок відкривати не можна буде. Аби спробувати вирішити ситуацію, власники базару звернулися до заступника міського голови Юрія Кубявки.
– Я скільки раз просив, аби всі засоби не могли б бути, а були в наявності під час перевірки, – каже Кубявка. – Але припустимо, що сьогодні ми перевірили і все зроблено так, як має бути. В неділю приходимо і бачимо трьох людей, які торгують за межами ринку. Виходить, треба зачиняти базар.
Чиновник пропонує переконати нелегалів зайняти робочі місця на території базару. Інакше торгівля ще довго не розпочнеться.
У Звенигородці проблему із перекритою вулицею Чорновола вже вирішили. Місцева влада заборонила ярмарок взагалі.
– Маємо листи від пожежників, медиків та Держпродспоживслужби, аби припинити торгівлю на вулиці Чорновола, – каже міський голова Олександр Саєнко. – Екстрені служби не могли там проїхати. Тому зараз у нас працює лише ринок. До того ж думаємо над альтернативою. У вівторок буду зустрічатися з бізнесменами з приводу цього питання. Всі, хто раніше торгував по Чорновола зараз працюють в базарі. Всім вистачило місць.
Статус ярмарку торгівля на вулиці у Звенигородці набула 4 роки тому. Більшість містян підтримали рішення закрити її. Про це свідчать опитування у соцмережі.
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

Изображение
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Жителі міста Ватутіне

#95

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 12 июн 2020, 19:37

У Ватутіному вчителька створила обмін книгами у кав’ярні

У Ватутіному вчителька української мови Анастасія Колбіна створила буккросинг у своїй кав’ярні. Відвідувачі можуть брати книги, а натомість залишати інші, вже прочитані. Охочих користуватися ідеєю поки небагато, зізнається жінка. Проте сподівається привчити містян до читання.
Навчалася на філфаку у Черкасах і читала велику кількість літератури, – розповідає Анастасія. – Для себе вирішила: після випуску читатиму лише те, що приносить задоволення. Вдома вже маю таку кількість книг, що нікуди ставити. Тому виникла ідея запустити такий рух, аби більше людей почали читати. Ось навіть сьогодні приходила людина, яка замінила книгу. Буккросинг започаткувала одразу під час послаблення карантину, хоча думала про це ще до цього. Та раніше не наважувалася. Якось виставила фото кави поряд з книгою. Люди почали запитувати в першу чергу про них, а не про напій.
Кав’ярня мала бути поєднана з книгарнею з моменту відкриття, але від задуму довелося відмовитися, говорить Колбіна.
Мали з самого початку відкривати кав’ярню-книгарню, – пояснює власниця. – Але опитавши містян, я зрозуміла, що для Ватутіного це не актуально. Тобто, людина радше купить будь-що, аніж книжку. Поки що я з баристами ділилася враженнями від прочитаного, а вони зі мною. Хочеться вірити, що відвідувачі до нас ходитимуть не лише випити кави. Поки вивчаю смаки. Помітила, що багато кому цікава психологічна література.
На буккросинговій полиці поки два десятки книг. В основному це твори сучасних українських авторів.
Усі вони вже прочитані мною. Тому зможу порадити відвідувачу і коротко розповісти, про що вони, – каже Анастасія. – Розрахунок здебільшого на молодь. Сподіваюся, її вдасться зацікавити цим проектом. Пізніше плануємо робити якісь тематичні вечори та ігри саме для молоді. Але це вже буде в холодні періоди року.
Алкоголю в кав’ярні не продаватимуть. Натомість придбали професійну кавомашину.
Алкоголю немає і не буде, – запевняє жінка. – Ідемо проти системи. З чоловіком їздили по багатьох містах, де є подібні заклади. Там люди просто сидять і насолоджуються кавою за читанням газети. Сподіваюся, й наше місто доросте до цього. Поки багато наших клієнтів не розуміють, що таке буккросинг. Пояснюємо.
Гроші на відкриття закладу дав чоловік Анастасії. Має у Ватутіному свій бізнес.
Це все обійшлося приблизно у 3 тисячі доларів, – розповідає Владислав Колбін. – Це при тому, що сама кавомашина коштує 1000 доларів. Раніше пив каву за 5 гривень у кіоску. Зараз бачу різницю між справжньою кавою і тим пійлом. Були клієнти, які дивувалися ціні. Мовляв, 20 гривень – це дорого для кави. Наш народ звик дивитися на кількість, а не на якість.
Кав’ярня поки не приносить прибутків, кажуть власники. Аби зацікавити більше молоді, в майбутньому думають над показами інтелектуального кіно.

Сергій РАДЧЕНКО
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение
Изображение
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Жителі міста Ватутіне

#96

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 16 июн 2020, 16:33

У Ватутіному невідомі «познущалися» з депутатів

У Ватутіному невідомі в центрі міста розмістили банер з текстом про відкликання депутатів Євгена Підцерковного та Ганни Тростянської. Полотно почепили на бігборді вночі перед черговою сесією міськради у понеділок, 15 червня. Підцерковний вже звернувся до поліції та планує подавати до суду.
– Я зателефонував до власника бігборда. Але він сказав, що не знає, хто міг вчепити той плакат, – каже депутат. – Та я над цим не дуже заморочуюся. Антиреклама – теж реклама. Хочуть люди бавитися, то й нехай. Якщо поліція спрацює чітко, то вичислить, хто й де це замовляв. Тим паче, там є камери спостереження. До мене почало багато людей телефонувати. Кажуть, мовляв, стою комусь поперек горла, якщо таке чудять. Якщо замовників знайдуть, буду подавати до суду позов про захист честі та гідності. Хоча до такого я ставлюся з посмішкою. Якщо є бажання, то беріть і відкликайте мене в законний спосіб.
Народний обранець підозрює, що така антиреклама стала наслідком останніх подій щодо місцевого ринку.
– Я можу поки лише здогадуватися, чиїх рук це справа, – говорить Підцерковний. – Я ж по ринку голосував «проти» на останній сесії. Для мене важливо, аби чули людей, які стоять поза ринком. Не хотілося б, щоб у місті була монополія в цій ситуації. Є підозри на певних людей, але не хочу бути голослівним. Депутат може не подобатися комусь, але тиснути, це вже перебір.
З Ганною Тростянською поспілкуватися не вдалося. Жінка на телефонні дзвінки не відповідає.
Вже увечері понеділка зображення депутатів та текст було зафарбовано.

Анатолій Бузина
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Жителі міста Ватутіне

#97

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 13 июл 2020, 18:59

У День рибака Олег Ступник із Ватутіного похвалився річним уловом

Останніми роками волонтери Ватутіного на День рибака влаштовували гучне свято для дітей. З конкурсами, розвагами, подарунками та традиційною рибною юшкою. Особлива увага приділялась дітям атовців та з багатодітних сімей. На жаль, цього року на перешкоді усіх свят стоїть карантин.
Тож рибакам доводиться святкувати в тісному колі друзів. Олег Ступник – затятий ватутінський рибалка – каже, що риба нині «не клює, бо дуже спекотно». А тому на День рибака доводиться любуватись хіба що світлинами старих уловів. Саме такі він виклав у мережу, вітаючи однодумців зі святом.
Ану ж бо, хто похвалиться кращою рибою?! Чекаємо на фото у коментарях!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Жителі міста Ватутіне

#98

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 28 июл 2020, 22:15

Тетяна Мусієнко з Ватутіного вдома готує унікальні солодощі

Тетяна Мусієнко з міста Ватутіного другий рік займається виробництвом унікального домашнього зефіру. Раніше готувала його лише для друзів. 2 місяці тому почала робити й на подарунок усім охочим. До цього її підштовхнув цікавий випадок із замовником.
Готувати його почала вже давно, – розповідає Мусієнко. – Донедавна їли лише друзі та знайомі. Але якось мене попросили зробити для одного чоловіка на день народження. Важко словами описати, які він та його родина мали емоції, коли я привезла солодкий сюрприз. Тому й почала готувати зефір в подарунок. Для мене гроші – не головне. Я кайфую, коли моя праця приносить людям щастя. Бувало, приходжу додому з роботи і до ранку сиджу і роблю торт. Для мене це відпочинок.
Працює за авторським рецептом, яким поділилася професійний кулінар. Використовує свіжі фрукти.
Рецепт отримала з майстер-класу. Поділилася одна дівчина. В інтернеті його не знайдеш, – пояснює жінка. – Хоча я пробувала робити за рецептом з мережі. Люди скуштували і сказали, що в зефірі чогось не вистачає. Та мені все одно довелося добряче попрацювати, поки вийшло те, що маю зараз. Мій зефір дуже відрізняється від того, який продається в магазинах. Смаком, структурою та консистенцією. Багато з тих, хто вже покуштував, кажуть, що дуже смачно. Але до нього треба ще звикнути. Бо це домашнє. Нічого зайвого там немає. Все в міру. Барвників чи іншої хімії не використовую. Відчувається яблуко, банан чи смородина. З фруктів роблю пюре.
Зефір домашнього виробництва коштує дорожче, ніж у магазинах. Один із чинників, який формує ціну – витрачений час.
В мене невеликий обіг продукції, – зізнається ватутінка. – Але декому дика, наприклад, ціна. Та собівартість виробів не дає можливості ставити її занадто низькою. Щоб зробити 1 кілограм, треба щонайменше 250 гривень. На кожну партію витрачаю приблизно 8 годин. Фіксованої ціни на готовий продукт ніколи не ставлю. Як домовимося, так і буде. Хтось може взяти півкілограма, хтось і 300 грам.
Жінці у всьому допомагає чоловік. Каже, без нього нічого б не було.
Він постійно спонукає до дій, – сміється Тетяна. – Мовляв, не сиди, давай роби. Коли треба, спонсорує мене. Водієм працює, щоб людям відвезти замовлення. Без нього не було б мене, а мене без нього. Доповнюємо один одного.
На домашньому зефірі важко багато заробити, розводить руками Тетяна Мусієнко. Ті, хто займається виготовленням тортів, можуть отримувати до 10 тисяч гривень під час сезону весіль. Щоб мати такі гроші на ексклюзивних ласощах, жінка мала б щодня продавати по кілька коробок.

Анатолій БУЗИНА
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение
Изображение
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Жителі міста Ватутіне

#99

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 06 авг 2020, 14:28

Школярка із Ватутіного поставила для містян сміттєвий спецконтейнер

15-річна Дарина Линник із міста Ватутіне перша в місті організувала утилізацію органічних відходів для компосту. Контейнер встановила біля однієї з багатоповерхівок. Каже, все почалося через ненароком розсипане лушпиння від картоплі.
Якось виносила важкий пакет зі сміттям, – розповідає дівчина. Розмовляємо у дворі, де стоїть компостер. На зустріч прийшла із чорною еко-сумкою. – Помітила, що дорогою він ставав все легшим і легшим. Озираюся, а увесь під’їзд у картопляному лушпинні. Задумалася, що більше не хочу просто так викидати такі відходи. Та й запах потім від сміттєвих баків не дуже приємний. Від компостеру такого запаху немає. 2 серпня ми з батьком встановили такий ящик. Він його робив сам. Дошками допоміг місцевий підприємець.
Люди вже почали зносити у ємність залишки від овочів та фруктів. Готовим компостом школярка планує удобрювати квіти й дерева у дворі.
Людям ця ідея сподобалася, – продовжує Дарина. – Кажуть, давно хотіли таке. Планую провести інформаційну роботу з мешканцями, щоб більше долучалися. Також говоритиму і з дітьми, для чого це все робиться. Компост, який отримаємо, хочемо розкласти на клумби та біля дерев. Люди його готують, то вони й будуть ним розпоряджатися. Тут багато пенсіонерів, які люблять щось саджати. Купити добрива не мають за що. То тепер зможуть його отримати безкоштовно.
Компостер простояв у дворі дві доби. На третю його спробували вкрасти.
Мій батько почув якийсь гуркіт за вікном, – говорить школярка. – Виходить на вулицю, а ящика вже немає. Оглянув територію й знайшов його в кущах. Хотіли вкрасти, але через чималу вагу не змогли дотягнути. Думаю, це міг зробити хтось із села, яке неподалік від Ватутіного. Тягнули якраз в той бік.
Дарина планувала змайструвати ще один компостер і поставити його в іншому дворі. Після інциденту з викраденням хотіла відмовитися від ідеї.
Тепер не знаю, чи варто це робити, – вагається Линник. – Але побачу, чи буде результат. Що вийде з цієї органіки і чи взагалі воно того варте. Якщо все вийде, буду шукати інший двір, але закритого типу. Можливо, такого інциденту не трапиться більше.
Екоактивізмом дівчина займається не вперше. Минулого року разом з десятком містян прибирала сміття на березі затопленого кар’єру.
Тоді я прибирала більше для себе, – посміхається Дарина. – Прибирали на котловані, де я люблю часто відпочивати. Виклала допис у Фейсбуці. Так зібралося приблизно 15 охочих долучитися. Прибирали 2 дні. Вивезли дуже багато мішків. На жаль, зусилля були марними. За рік сміття знову накопичилося.
На минулорічний День молоді Линник організувала велопробіг. Ним вона привертала увагу до проблеми сміттєзвалищ.
Я взялася організувати День молоду у стилі «еко», – згадує дівчина. – Пішла до міської ради, аби мені з цим допомогли. Працівники відгукнулися. Був велопробіг до сміттєзвалища. Цим я хотіла показати містянам, куди йдуть відходи і що їх потрібно сортувати. А не просто маленьку купу непотребу вивозити на велику.
Ідеї підлітка не зажди мають підтримку від місцевих чиновників.
Після велопробігу я загорілася ідеєю збирати папір у школах, – каже школярка. – Іду до міської ради і розповідаю про це заступнику міського голови. Він мене підтримав спершу. Але це все було лише на словах, на жаль. І так тривало 2 місяці. Від них мені потрібно було, аби допомогли із підприємством, яке займається переробкою. Вони могли це зробити. Навіть могли з бюджету викроїти 500-1000 гривень і встановити ящики для збору макулатури.
Дарині довелося самій вирішувати проблему. Коли налагодила процес, чиновники прорекламували себе на успіхах активістки.
Я їздила до Сміли на конференцію. Побачила ці ящики, – веде далі Линник. – Виявилося, їх надала безкоштовно компанія, яка займається переробкою паперу. Я написала їм. Потім соціальний педагог з моєї школи з ними домовилася про співпрацю. Збір вже закінчився. Лише в одній школі ми зібрали 300 кілограмів паперу. На ці кошти ремонтуємо стіну. По інших школах поки не маю даних. В дитячих садках і бібліотеках також збирали. Коли все було налагоджено, міська рада виставила фото з цими ящиками. Мовляв, допомагають і підтримують молодь. Мене це образило. Тому зробила висновок, що обходитимуся без допомоги чиновників.
Дарина Линник є учасницею Всеукраїнської школи «Агенти змін». Цього року вступила до «Школи успіху 2020» від Klitschko foundation. Їздить на екологічні семінари. Займалася виготовленням еко-сумок.

Сергій РАДЧЕНКО
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение
Изображение
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний бунчужний
Генеральний бунчужний
Сообщения: 6780
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Репутация: 221
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 603 раза
Поблагодарили: 2833 раза

Жителі міста Ватутіне

#100

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 19 авг 2020, 17:50

Нинішній мер Ватутіного у виборах участі не братиме

Мер Ватутіного Олександр Лисюк не збирається балотуватися на посаду керівника майбутньої територіальної громади. Про це чиновник повідомив у коментарі для «Вісті Черкащини». За його словами, однією з причин є небажання працювати з місцевими депутатами.
Працювати з нормальним депутатським складом, одна справа. А з такими непідготовленими – інша, – пояснює Лисюк. – Це люди далекі. Не володіють ні економічною ситуацією, ні законів не знають. Лише щоки надувають. Постійно звинувачують мене у махінаціях. Не розуміють, що з бюджету жодної копійки не вкрасти. Інакше прийдуть дядьки у формі. Лише з одиницями можна нормально працювати? Інша причина в тому, що все набридло. Об мене постійно витирають ноги. Не все від мене залежить. Зараз тривають реформи. А невдачі записують на мене. Це треба, аби до влади у Ватутіне прийшов олігарх і на все давав кошти зі своєї кишені.
Своєю роботою покращив матеріальний стан освіти у місті та домігся виплати старих боргів перед освітянами, переконує мер.
Медицину я почав ставити, але мені паліччя в колеса пхають, – скаржиться Лисюк. – Але я все одно доведу справу до кінця. Наприклад, паліативне відділення в лікарні. Люди рано чи пізно зрозуміють, що без «паліативи» буде важко. В школи закуплено багато парт, комп’ютерів, мультимедійних дощок. Не закрив жодної школи чи дитсадка. На початку моєї каденції перед вчителями були борги. Я в короткі строки вирішив цю проблему. Дороги робляться в місті.
Чиновник запевняє, що у політику прийшов не заради пенсії.
У мене пенсія буде «шахтарська», – говорить міський голова. – Це 6 тисяч 900 гривень. І все. Я не один рік працював шахтарем. Ті, хто думають, що я прийшов за великою пенсією, дуже помиляються. Тепер я хочу приділяти увагу рідним, ходити на риболовлю й жити спокійно.
Із чинним мером міста раніше неодноразово траплялися скандали. Депутат Євген Підцерковний намагався через суд змусити чиновника щороку звітувати перед громадою. Проте той відмовився, мотивуючи зробленим звітом на сесії міськради. Минулого року люди збиралися висловити йому недовіру. Проте забракло підписів. Влітку цього року депутати проголосували за зняття премій та надбавок з мера. Останній відмовився підписувати документ.
Неофіційно ймовірними кандидатами на крісло керівника ОТГ називають екс-поліцейського Петра Малюшу, нинішню сільську голову Юрківки Валентину Цегельну та місцеву підприємицю Світлану Єлчієву. Олександр Лисюк цю інформацію спростовує.

Анатолій БУЗИНА
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!

Ответить

Вернуться в «Звенигородщина»