У Звенигородському лісгоспі висадять понад 100 га лісу

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Військовий старшина
Військовий старшина
Сообщения: 916
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Банк: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 275 раз
Поблагодарили: 623 раза

У Звенигородському лісгоспі висадять понад 100 га лісу

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 13 апр 2018, 20:46

Цьогоріч у Звенигородському лісгоспі створять 101,5 га лісових культур. Також буде здійснено сприяння природному поновленню на площі 13,4 га. Про це «Нова Доба» дізналася від прес-служби Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Основною лісоутворюючою породою на підприємстві є дуб, сіянцями якого планують заліснити площу 87 га. Окрім того, висадять сіянці сосни звичайної на площі 10 га та висіють насіння горіха чорного – 4,5 га.
Усі площі Звенигородського лісгоспу заліснюють з власноруч вирощеного та заготовленого посівного й посадкового матеріалу. Для потреб лісокультурної кампанії на місцевих розсадниках виростили 906 тисяч штук сіянців деревних порід, із них 509 тисяч сіянців – дуба звичайного, 120 тисяч сіянців – дуба червоного, 120 тисяч сіянців – сосни звичайної та інших супутніх порід. Зібрали звенигородські лісівники 1898 кг лісового насіння, з них 650 кг – жолудя, 1000 кг – горіха чорного та ін.
Як наголошує директор Звенигородського лісгоспу Анатолій Проценко, лісовідновлення – найголовніша складова роботи підприємства, тому до цього процесу у колективі ретельно готуються та підходять з усією відповідальністю. Наразі на підприємстві активно тривають роботи зі створення лісових культур у всіх підрозділах.
Варто зазначити, що Звенигородський лісгосп також славиться великим вибором гарного декоративного посадкового матеріалу. Тож подбали лісівники й про якість і широкий асортимент декоративних рослин для озеленення, виростивши на розсадниках підприємства 42,5 тисячі саджанців для продажу.

Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Військовий старшина
Військовий старшина
Сообщения: 916
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Банк: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 275 раз
Поблагодарили: 623 раза

У Звенигородському лісгоспі висадять понад сотню гектарів лісу

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 23 апр 2018, 21:55

Пріоритетним напрямом діяльності ДП «Звенигородський лісгосп» є нарощування природоохоронного і лісосировинного потенціалу державного лісового фонду шляхом створення нових високопродуктивних насаджень. Для цього щороку в розсадниках лісгоспу вирощують понад мільйон штук сіянців деревних порід та 50 тисяч штук сіянців декоративних порід.
А розсадник у Пехівському лісництві взагалі унікальний. Не тільки тому, що площею він один із найбільших у лісовому господарстві області, а й через те, що тут використовують сучасні технології вирощування посадкового матеріалу. В розсаднику діє крапельна систему зрошування, завдяки якій прискорюється ріст рослин, зменшуються витрати на пальне, а в кінцевому результаті суттєво знижується собівартість вирощеного матеріалу. До того ж треба сказати, що така технологія необхідна у зв’язку зі змінами в кліматі, які характеризуються довготривалими посухами.
Вдосконалюють лісокультурний напрямок роботи, надаючи при цьому особливого значення вирощуванню якісного посадкового матеріалу і в інших лісництвах. Як от і в Хлипнівському, де в розсаднику на півгектарній площі мають більше 300 тисяч штук сіянців сосни та дуба звичайного і червоного.
Посадкового матеріалу з цих розсадників, передусім дуба звичайного, акації, якою заліснюють меліофонд, сіянців декоративних рослин вистачає як для відтворення та заліснення лісових площ в усіх лісництвах, так і для озеленення населених пунктів району. Тож цьогоріч в лісгоспі планують висадити лісові культури на площі 101,5 гектара. Також буде здійснено сприяння природному поновленню на 13,4 гектара.
На сьогодні в лісгоспі повним ходом садять ліс, намагаючись наздогнати упущене, оскільки весна дещо припізнилася. На цій роботі працюють в основному самі лісівники, хоча не обходиться й без добровільних помічників, передусім школярів, що й передбачає щорічна традиційна акція «Майбутнє лісу – в твоїх руках».

Михайло НЕЧАЙ
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Вернуться в «Звенигородщина»