У Звенигородському лісгоспі висадять понад 100 га лісу

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Полковник
Полковник
Сообщения: 1137
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 337 раз
Поблагодарили: 777 раз

У Звенигородському лісгоспі висадять понад 100 га лісу

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 13 апр 2018, 20:46

Цьогоріч у Звенигородському лісгоспі створять 101,5 га лісових культур. Також буде здійснено сприяння природному поновленню на площі 13,4 га. Про це «Нова Доба» дізналася від прес-служби Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Основною лісоутворюючою породою на підприємстві є дуб, сіянцями якого планують заліснити площу 87 га. Окрім того, висадять сіянці сосни звичайної на площі 10 га та висіють насіння горіха чорного – 4,5 га.
Усі площі Звенигородського лісгоспу заліснюють з власноруч вирощеного та заготовленого посівного й посадкового матеріалу. Для потреб лісокультурної кампанії на місцевих розсадниках виростили 906 тисяч штук сіянців деревних порід, із них 509 тисяч сіянців – дуба звичайного, 120 тисяч сіянців – дуба червоного, 120 тисяч сіянців – сосни звичайної та інших супутніх порід. Зібрали звенигородські лісівники 1898 кг лісового насіння, з них 650 кг – жолудя, 1000 кг – горіха чорного та ін.
Як наголошує директор Звенигородського лісгоспу Анатолій Проценко, лісовідновлення – найголовніша складова роботи підприємства, тому до цього процесу у колективі ретельно готуються та підходять з усією відповідальністю. Наразі на підприємстві активно тривають роботи зі створення лісових культур у всіх підрозділах.
Варто зазначити, що Звенигородський лісгосп також славиться великим вибором гарного декоративного посадкового матеріалу. Тож подбали лісівники й про якість і широкий асортимент декоративних рослин для озеленення, виростивши на розсадниках підприємства 42,5 тисячі саджанців для продажу.

Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Полковник
Полковник
Сообщения: 1137
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 337 раз
Поблагодарили: 777 раз

У Звенигородському лісгоспі висадять понад сотню гектарів лісу

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 23 апр 2018, 21:55

Пріоритетним напрямом діяльності ДП «Звенигородський лісгосп» є нарощування природоохоронного і лісосировинного потенціалу державного лісового фонду шляхом створення нових високопродуктивних насаджень. Для цього щороку в розсадниках лісгоспу вирощують понад мільйон штук сіянців деревних порід та 50 тисяч штук сіянців декоративних порід.
А розсадник у Пехівському лісництві взагалі унікальний. Не тільки тому, що площею він один із найбільших у лісовому господарстві області, а й через те, що тут використовують сучасні технології вирощування посадкового матеріалу. В розсаднику діє крапельна систему зрошування, завдяки якій прискорюється ріст рослин, зменшуються витрати на пальне, а в кінцевому результаті суттєво знижується собівартість вирощеного матеріалу. До того ж треба сказати, що така технологія необхідна у зв’язку зі змінами в кліматі, які характеризуються довготривалими посухами.
Вдосконалюють лісокультурний напрямок роботи, надаючи при цьому особливого значення вирощуванню якісного посадкового матеріалу і в інших лісництвах. Як от і в Хлипнівському, де в розсаднику на півгектарній площі мають більше 300 тисяч штук сіянців сосни та дуба звичайного і червоного.
Посадкового матеріалу з цих розсадників, передусім дуба звичайного, акації, якою заліснюють меліофонд, сіянців декоративних рослин вистачає як для відтворення та заліснення лісових площ в усіх лісництвах, так і для озеленення населених пунктів району. Тож цьогоріч в лісгоспі планують висадити лісові культури на площі 101,5 гектара. Також буде здійснено сприяння природному поновленню на 13,4 гектара.
На сьогодні в лісгоспі повним ходом садять ліс, намагаючись наздогнати упущене, оскільки весна дещо припізнилася. На цій роботі працюють в основному самі лісівники, хоча не обходиться й без добровільних помічників, передусім школярів, що й передбачає щорічна традиційна акція «Майбутнє лісу – в твоїх руках».

Михайло НЕЧАЙ
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Вернуться в «Звенигородщина»