Чи готові звенигородці до платних доріг?

Обговорюємо життя Звенигородки та району

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
ЗвенаУкраїнська
Генеральний хорунжий
Генеральний хорунжий
Сообщения: 2533
Зарегистрирован: 02 дек 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Звенигородка
Благодарил (а): 500 раз
Поблагодарили: 1678 раз

Чи готові звенигородці до платних доріг?

Сообщение ЗвенаУкраїнська » 14 сен 2018, 12:09

"В Україні хочуть створити платні дороги. Оплата становитиме від 6,5 до 23 гривень за кілометр. Готові платити за проїзд гарною дорогою? " − запитують у спільноті "Smart Misto Zvenyhorodka".
Опитування відкрито 31 серпня. На 10 вересня отримано такий результат: 181 особа проголосувала "проти", 80 чоловік готові платити, "якщо дорога дійсно буде якісною" і 9 осіб вважають це за необхідність.
Коментарі людей з цього приводу вражають різноманітністю.
Ольга Мариненко: "Ми сплачуємо мито з кожної літри бензину, про які ще платні дороги йде мова, ми за них заплатили, а ще не бачили!"
Сергій Палій: "На жаль, це необхідність. Розмови про будівництво платних доріг ідуть уже, напевно, більше 10 років".
Андрій Кириленко: "Нехай нам доплачують, що ми ще по оцих "катакомбах" їздимо... І за ремонт авто заплатять, а потім і про оплату доріг поміркуємо...!!!"
Зоя Любченко: "Скоро за повітря платить будемо.В Україні НЕМА поки таких доріг, за які треба платить. До німецьких автобанів ще далеко".
Багатьох черкаських водіїв цікавить, які саме дороги стануть платними.
Чиновники запевняють, що вже збудовані дороги платними не будуть. "Ще раз наголошую: існуючі автошляхи не передаватимуться в концесію. Концесійною може бути виключно нова дорога, яка пролягає паралельно до існуючої, щоб користувачі мали право обирати: їхати платною дорогою чи безкоштовною", − написав у "Фейсбук" міністр інфраструктури Володимир Омелян. Він же повідомив, що вартість проїзду такою дорогою коливатиметься від від 6,5 до 23 гривень за кілометр.
Однак про остаточні ціни говорити поки ще зарано. Тарифи за проїзд платними автодорогами визначатиме не приватна компанія, яка їх побудувала на умовах концесії, а Кабмін з урахуванням рівня інфляції. Про це повідомляє видання "DW". Тарифи можуть суттєво різнитися залежно від того, де буде дорога, скільки коштів у неї вклали, наскільки інтенсивний трафік тощо. "Вартість може бути від 10-12 до 20 євроцентів за кілометр, що є доволі немало з огляду на європейські показники дорогих країн, зокрема Франції чи Італії, де вартість проїзду складає приблизно 15 євроцентів. Але все залежатиме від конкретної ділянки та домовленостей між урядом і концесіонером", − вважає директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Вернуться в «Звенигородщина»