Поговоримо про таїнства Православної Церкви.

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
Ігор Ярославський
Бунчужний
Бунчужний
Сообщения: 102
Зарегистрирован: 02 апр 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Черкаси
Благодарил (а): 2 раза
Поблагодарили: 206 раз

Поговоримо про таїнства Православної Церкви.

Сообщение Ігор Ярославський » 06 окт 2018, 18:09

Слава Ісусу Христу!
Дорогі брати і сестри!
Поговоримо про таїнства Православної Церкви.

Що зветься таїнством?

Таїнство — це священнодій, встановлена Самим Ісусом Христом - Головою Церкви.
При звершенні цієї священнодії невидимо подається від Бога благодать Пресвятого Духа тому, над ким священнодія таїнства звершується.

Таїнств у Православній Церкві є сім:
1-Хрещення,
2- Миропомазання,
3-Причастя, або Свята Євхаристія (Благодатна трапеза),
4- Покаяння (Сповідь),
5-Священство (хіротонія, висвята в єпископа, священика або диякона),
6-Шлюб (вінчання, подружжя),
7-Маслособорування (Єлеосвячення).

З часом будемо коротко роздивлятися кожне таїнство.
Напишіть,щоб я знав чи цікаво ВАМ.
о.Ігор.

Изображение

Аватара пользователя
TANECHKA
Генеральний значковий
Генеральний значковий
Сообщения: 4067
Зарегистрирован: 15 окт 2010
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Женский
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 7186 раз
Поблагодарили: 2863 раза

Поговоримо про таїнства Православної Церкви.

Сообщение TANECHKA » 06 окт 2018, 20:03

Звичайно цікаво. Таїнства є дуже давніми, тому більше цікавлять , як би то сказати, в сучасному контексті.

Аватара пользователя
Ігор Ярославський
Бунчужний
Бунчужний
Сообщения: 102
Зарегистрирован: 02 апр 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Черкаси
Благодарил (а): 2 раза
Поблагодарили: 206 раз

Поговоримо про таїнства Православної Церкви.

Сообщение Ігор Ярославський » 07 окт 2018, 21:49

ХРЕЩЕННЯ.

Найперше таїнство, яке звершується над людиною — це святе Хрещення.

Про його значення Христос Спаситель сказав Никодимові: «Істинно кажу тобі: хто не народиться від води й Духа, той не може ввійти в Царство Боже. Бо народжене від тіла є (лише) тіло, а народжене від Духа є дух» (їв. З, 5-6).

З цих слів видно, що святе Хрещення є духовне народження (звище від Бога) від води й Духа.

Таїнство святого Хрещення установив Сам Христос Господь. Він Сам хрестився від Івана в Йордані. А після воскресіння Свого, посилаючи апостолів на проповідь, сказав: «Ідіть, навчайте всі народи і хрестіть їх в ім`я Отця і Сина і Святого Духа» (Мт. 28, 19).

Таїнство святого Хрещення здійснюється так:

Того, що хрестять, тричі занурюють у воду,або виливаючи воду на голову з словами:
Охрещується Раб Божий ім’я ( Раба Божа – ім’я )

В ім`я Отця. Амінь. (Перше занурення).

І Сина. Амінь. (Друге занурення).

І Святого Духа. Амінь. (Третє занурення).

Це — формула святого Хрещення. Без неї охрещення не здійснюється.
Тільки при смертній потребі кожен християнин може похристити помираючу людину.

Що означає трикратне занурення в воду?

Занурення в воду означає духовне умирання для життя гріховного і зняття вини первородного гріха Адамового.
А виринання з води означає духовне відродже-ння від води й Духа в нове християнське життя.

Що потрібно для того, щоб достойно пройняти, таїнство святого Хрещення?
Для тих, що досягли віку 7 років і більше — покаяння і глибока віра.

«Покайтеся, — каже апостол, — і нехай хреститься кожний з вас в ім`я Ісуса Христа для охрещення від гріхів, і приймете дар Святого Духа» (Діян. 2, 38).

І Христос Господь те ж говорить: «Хто увірує й охреститься, той спасенний буде» (Мр. 16, 16).

Хрещення дорослих не робиться без підготовки. Спочатку готують людину до святого Хрещення і навчають її віри, молитов, навчають покаятися в гріхах. Це зветься катехизація. А перед самим Хрещенням звершується оголошення хрещеника.

Хрещеник мусить бути вимитий, переодягнений у чисту одежу. До нього ставлять хрещених батьків (кума й куму), які, як духовні батьки, приймуть його від купелі Хрещення і будуть навчати його та керувати ним в доброму християнському житті. Куми самі повинні бути добрими православними християнами. Іновірних або безвірних не можна брати кумами. Не можна також брати в куми людей порочних та розпут-них.

Як звершується таїнство Хрещення?

Ставиться купіль з водою, запалюються свічки. На аналой кладуть хрест і Євангеліє. Священик в єпитрахилі (іноді в ризі) починає оголошення відповідними молитвами за хрещеника і заклинанням, тобто призиванням імені Божого для прощання від хрещеника всіх підступів диявольських.
Тоді хрещеник тричі відрікається від сатани, від демонів його й від усіх діл його, тричі ж висловлює приєднання до Христа. Урочисто проголошує свою віру в Христа, як Царя й Бога, і промовляє Символ Віри.

Коли хрестять малих дітей, то хрестять їх по вірі їхніх батьків та кумів, а все вище наведене за дитину промовляють куми.
Після того хрещеника помазують святою оливою на знак того, що він прищеплюється до дерева Церкви Христової.

Далі освячується вода, і хрещеника занурюють, як сказано вище, тричі у воду.

Людина після виходу з купелі стає очищеною від гріхів, святою. На знак того на новоохрещеного одягається чиста біла одежина, а на шию одяга-ється хрест, на знак того, що новоохрещений є віднині християнин.

Таїнство святого Хрещення, якщо воно виконано правильно, тобто в ім`я Отця і Сина і Святого Духа, з трьома зануреннями, не може повторюватися над тією ж людиною, бо духовне народження буває раз, як і фізичне (тілесне).
Для того й говориться у Символі Віри:
«Визнаю одне Хрещення на відпущення гріхів».

Чи, можна хрестити немовлят, коли вони не можуть вірувати і виявляти свою віру?

В часи Старого Заповіту у восьмий день після народження над немовлятами звершувалося обрізання (Лк. 2, 21), а святе Хрещення у Новому Заповіті заступило собою обрізання, як і каже апостол:
«Ви обрізані обрізанням нерукотворним у звільненні від гріховного тіла в обрізанні Христовому, умерши з Ним у Хрещенні» (Кол. 2, 11-12).

Перед святим Хрещенням, як сказано вже, виголошується заклинання на диявола, який після гріхопадіння прародителів здобув собі деяку владу над людьми.
Святий апостол Павло пише: всі люди, які під благодаттю, «ходять по звичаях віку цього, за князем влади повітряної, за духом, який нині діє в синах супротивлення» (Еф. 2, 2).
Сила заклинання полягає в призиванні імені Христового по обітуванню Його: «Іменем Моїм бісів виганятимуть» (Мр. 16, 17).

Для звершення таїнства святого Хрещення освячується вода. В молитвах освячення випрошується у Бога благодать Святого Духа, яка учинила б ту воду купіллю, що породжує в нове благодатне життя. Тайнозвершитель тричі знаменує воду хресним знаменням і каже: «Нехай під знаменням хреста Твого знищені будуть усі супротивні сили».

Яку ж силу має святий хрест?

Хрест — це знамення Ісуса Христа Сина Божого, на якому Він звершив наше спасіння. То зброя, якою Христос переміг диявола.

Святий Кирил, патріарх Єрусалимський, пише: «Не стидаймося виявляти нашу віру в Розп`ятого і сміливо зображаймо рукою знамення хреста на нашому чолі і на всьому: на хлібі, що їмо, на воді, що п`ємо, при виході з хати й при вході; коли лягаємо спати й коли встаємо, коли йдемо в дорогу, чи в дорозі, чи відпочиваємо. Він є велика оборона, дана нам бідним на дар. Бо це є благодать Божа, ознака вірних і страх для злих духів» («Оглаш. Повчен.» 13, 36).

Акафіст святому священномученику Кипріану:
Кондак 3
Сила Вишнього просвітила твій розум, блаженний Кипріане, коли, не маючи успіху в чарівництві проти Юстини, біси сказали тобі: «Ми тремтимо і боїмося сили Хреста, яким відганяє нас діва Юстина». Ти ж відповів: «Ви Хреста боїтеся, але Розіп’ятий на Хресті є сильніший за Хрест». Тому ти прийшов у храм Господній, щоб співати з усіма вірними: алилуя.

Вживання хресного знамення почалося з часів апостольських, як про це свідчать учителі Церкви перших віків християнства (Діонисій Ареопагіт, Тертуліан та ін.)

Після помазання охрещеного святим миром, священик і куми з хрещеником з запаленими свічками тричі урочисто обходять навкруги купелі на знак духовної радості і співають:
«Усі, що в Христа хрестилися, у Христа одягнулися. Алілуя».

Таїнство святого Хрещення — це двері до Царства Божого.

Хто не охрестився, той не є членом Церкви Христової. Це треба пам`ятати всім батькам, які байдуже ставляться до святого Хрещення. Нехрещена дитина загине з невір-ними, а душі її Господь від батьків пошукає.
Треба пам`ятати й те, що ми після святого Хрещення були святими і на знак того нас одягали в чисту білу одежу (крижму). Блаженний той, хто збереже ту білу одіж аж до смерті незаплямованою! А той, хто зневаживши святість святого Хрещення безоглядно грішить, той стає більш винуватий, ніж поганин.
«Коли ми, відбігши від скверни світу цього до розуміння Господа нашого Ісуса Христа, почнемо знову сплутуватися з ними, бувши ними переможені, тоді для нас останнє стає гірше першого» (2 Петр. 2, 20).

Для тих нещасних Господь з милосердя Свого дав покаяння для очищення нових гріхів.

ХТО НЕ МОЖЕ СТАТИ ХРЕЩЕНИМ?
Закони хрещення в православній церкві такі, що хрещеним не можуть стати:

атеїсти або іновірці;
монахи і монахині;
хворі психічно люди;
діти молодше 15 років;
наркомани і алкоголіки;
нерозбірливі в статевих зв’язках жінки і чоловіки;
подружжя або близькі в статевому сенсі люди;
батьки малюка.
Брат і сестра не можуть бути хрещеними один одному. Якщо ви хрестіть близнюків, необхідно робити це не в один і той же день. Хрещені у близнюків цілком можуть бути одні й ті ж.

Підготовка.

Призначені духовними батьками люди зобов’язані підготуватися до обряду хрещення маленької дитини і самі. У підготовку входить строгий пост, що починається за кілька днів до події, відмова від розваг і утіх. Напередодні непогано прийняти в храмі причастя, перед яким пройти сповідь. До церкви необхідно взяти з собою свідоцтво про народження дитинки. Можна заздалегідь подивитися відео з хрещення, щоб приблизно розуміти послідовність подій.
Молитва. Восприемники зобов’язані вивчити молитву «Символ віри»


Изображение
Изображение
Изображение

Аватара пользователя
Ігор Ярославський
Бунчужний
Бунчужний
Сообщения: 102
Зарегистрирован: 02 апр 2017
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Черкаси
Благодарил (а): 2 раза
Поблагодарили: 206 раз

Поговоримо про таїнства Православної Церкви.

Сообщение Ігор Ярославський » 14 окт 2018, 15:41

Що вам потрібно знати про Миропомазання

Миропомазання – одне з Таїнств Православної та Католицької Церков. Під час його звершення подається Божа Благодать, яка зміцнює духовні та фізичні сили новоохрещуваному. Про дари Святого Духа, котрий буде рясно зливатися на віруючих згадує сам Спаситель. (Див. Ин.7:38-39) Святий Апостол Павло в посланні до Коринтян також нагадує, що кожній людині потрібна на духовному шляху Божа поміч: (2 Кор.1:21-22).

До історії Таїнства

Своїм корінням Таїнство Миропомазання сягає днів П’ятидесятниці, коли апостоли отримали благодать Святого Духу, а згодом передавали її своїм рукоположенням поставляючи єпископів. Єпископи передавали цю Благодать священикам, а священики -мирянам (Деян. 8:14-17, 19:2-6). Оскільки віруючих було багато, а єпископів мало, то дуже швидко чин покладання рук на новоохрещених було замінено на помазання особливим чином звареною та освяченою речовиною – Святим Миром. Таким чином, сьогодні миропомазання звершують священики, але освячує святе Миро єпископ, зазвичай сам Патріарх – Предстоятель Помісної Церкви.

Особливості звершення

У практиці Православної Церкви воно, зазвичай, звершується одразу ж після Хрещення, та більше ніколи не повторюються. У католиків Миропомазання або Конфірмація звершується лише єпископом, і то, лише над свідомими людьми, переважно підлітками.

Священик читає молитву, в якій дякує Богу за очищення, освячення та народження від води та Духу нового члена Церкви й простить дати йому Печать Святого і Всемогутнього і Славного Духа, зберегти його в цьому освяченні, зміцнити у вірі православній, визволити від лукавого та всіх намірів його, зберегти душу у чистоті та правді, щоб всяким словом і ділом вгодивши Богу, став він наслідником Царства Божого. А відтак після читання цієї молитви, священик помазує чоло,очі, ніздрі, рот, вуха, груди, долоні та ступні зі словами «Печать дару Духа Святого. Амінь!». Прийнято вважати, що саме в той час людина стає повноцінним християнином.

Освячують Святе Миро завжди визначеного дня в році – у Великий Четвер. З точки зору Вселенського Патріархату, освячувати Святе Миро має право Вселенський Патріарх у присутності представників інших Помісних Церков. У традиції РПЦ та УПЦ несамостійні (автономні) Церкви права самостійно варити та освячувати Мира не мають, але отримують його від материнських Церков – від тих, де отримали свою автономію.

Як вариться Святе Миро?

Чин мироваріння надзвичайно складний процес, який розпочинається ще в Хрестопоклонну неділю. Так в середу звершується мале освячення води, та окроплюються всі речовини, що входять до його складу. До речі, Миро містить у собі більше 65 інградієнтів: єлеї, бальзами, смоли, масла, пахучі речовини, тощо. Далі частина приготованого єлею змішується з виноградним вином і вариться в казані. Дрібно стовчені запашні речовини заливаються звареним єлеєм і настоюють упродовж двох тижнів. У середу шостого тижня Великого посту отриману речовину зливають у спеціальні посудини, а речовини заливаються знову виноградним вином.

У Великий понеділок патріарх (або за його благословення – митрополит ) у співслужінні кліриків розпочинає мироваріння Після молебню здійснюється мале освячення води. Далі святою водою знову окроплюються всі речовини приготовлені для мироваріння, а також вона додається в котел, у який потім вливаються олива та вино. Патріарх благословляє рукою котел і запалює Трикирієм вогонь під ним. Після цього починається безперервне читання Євангелія духовенством протягом трьох днів.

У Великий вівторок у котел із мироварінням додають виноградне вино та будь-які речовини, а у Велику Середу – виноградне вино і єлей, зварений у четверту седмицю Великого посту. У середу в присутності архієрея закінчується мироварення і після охолодження миру в котел вливаються пахучі олії і все ретельно перемішується.

Освячення миру відбувається у Великий четвер. На Літургії під час Великого входу посудини з миром переносяться до престолу. Алавастр (посудина для зберігання св.Мира) ставиться патріархом на престол. Решта посудин розставляються довкола престолу. Патріарх тричі благословляє кожну посудину, таємно читає молитву і додає в кожну посудину з алавастра трохи старого мира, а також поповнює алавастр новоосвяченому миром. Після освячення миро розсилається по всіх єпархіях і монастирях.

Окрім Таїнства Миропомазання, Святе Миро використовується також при закладені й освяченні Престолу, а також, ним помазуються стіни храму при освяченні архієреєм.


Изображение

Вернуться в «Релігія †»