Беларусь превращается в Белоруссию

Новини, цікаві події в світі

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

leles
Чотовий
Чотовий
Всего на руках: Заблокировано
Благодарил (а): 180 раз

Сообщение leles » 13 янв 2019, 22:51

Леонід Мазира, вы правы, мир очень сложен. Нет точных ответов. Не знаю, как чувствуют себя другие россияне, наверное, все по-разному. Для меня различия в нациях настолько несущественны, что я не испытываю единения по принадлежности к нации или стране без разбора. Мне приятен любой человек, который внимателен к жизни и другим людям.
Но, когда люди хотят объединиться, чтобы бороться за справедливость, или улучшить свою жизнь, это можно только приветствовать. :Bravo:

Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Благодарил (а): 5750 раз

Сообщение Kozak Taras » 13 янв 2019, 23:35

Леонід Мазира писал(а):
13 янв 2019, 22:11
Майже вся Латинська Америка - мова іспанська, а нації різні, бо різна територія, історія і етнічний склад. А австралійці та новозеландці - мова англійська, а нації вже різні. А Індія ? Мови різні, їх скоріше англійська об'єднує....
Ви не праві. Це ви все кажете про колонії, в яких була знищена мова корінного населення, те саме відбувається і в Білорусі, те саме чекає і на Україну, якщо ми не відірвемося остаточно від Росії...
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Леонід Мазира
Історик форуму. Генеральний значковий
Благодарил (а): 4821 раз

Сообщение Леонід Мазира » 14 янв 2019, 10:27

Так, звичайно, Ви частково маєте рацію, але ж і Іспанія, і Португалія, і багато інших історично старих країн теж були колоніями, наприклад, Риму. Ну а Румунія? Адже румунська мова - теж наслідок римської окупації. Проте нація існує, навряд чи там багато залишилось у мові від древніх племен. Ну а Україна? Чому древні назви річок, наприклад, більше всього неслов'янські? Дніпро, Дон, Дністер, Ірпінь, Ворскла, і т. п. Значить, тут жило автохтонне населення з неслов'янською мовою? І ми ж є їхніми нащадками....
Я згоден з leles, що світ дуже складний і немає точних відповідей на багато питань. Проте в нашій ситуації дійсно - мова та релігія, а також ЗМІ - є сильною зброєю в гібридних війнах. Недарма Путін говорив "Чей язык, того и власть".... Але будь-якою зброєю треба користуватись обережно і уміло...

Отаман
Курінний писар. Полковник
Курінний писар. Полковник
Благодарил (а): 2581 раз

Сообщение Отаман » 14 янв 2019, 11:43

Леонід Мазира писал(а):
14 янв 2019, 10:27
Я згоден з leles, що світ дуже складний і немає точних відповідей на багато питань. Проте в нашій ситуації дійсно - мова та релігія, а також ЗМІ - є сильною зброєю в гібридних війнах. Недарма Путін говорив "Чей язык, того и власть".... Але будь-якою зброєю треба користуватись обережно і уміло...

Ми часто в своїй історії користувались постулатом: "А чи не занадто різко,а можливо потрібно почекати,а можуть образитись і т.п." Просто потрібно дивитись на речі реально.Найбільша підлість,коли людина яку ти вважаєш другом підло використовує тебе,зраджує Нас,український народ ,зрадив І використавши нашу тимчасову слабкість,наніс удар в спину той хто століття ховався за личиною друга.Причому при мовчазній згоді свого народу.Що Україна лихого зробила Росії-вбивала росіян,здійснювала тер акти.вимагала колись забрані території.не чесно торгувала,підривала економіку Росії??? Це вдячність за те що Україна хоче бути незалежною,будувати своє життя ,так як того бажає народ ? Може досить лібералізму!Може потрібно дивитись на речі без сентементальності.На сьогодні народ Росіїї,нажаль в своїй більшості,нічого не зможе позитивного зробити для України.Нажаль дуже велика в них віра в доброго царя.Я проти ненавісті до всих,це б було несправедливо і готовий потиснути руку кожному росіянинові,який до нас віднесеться з розумінням і зробить для себе чесні і справедливі висновки і буде росіянином а не москалем і кацапом.

Kozak Taras
Гетьман
Гетьман

Сообщение Kozak Taras » 14 янв 2019, 20:31

Леонід Мазира, Ви все вірно говорите, але всі ті зміни мови відбувалися протягом досить тривалого часу, в нас теж не завжди була українська мова така як зараз... А мова про Білорусь, яка за дуже короткий проміжок часу, фактично втратила свою мову, відповідно втратить і державність, а також білоруси втратять і свою національну самоідентифікацію... Багато вже зараз стидаються що вони білоруси, те саме було і в нас, пригадайте ті часи коли людина приїжджала до міста і переходила на жахливу російську мову, стидаючись своєї рідної мови...
І тільки здобувши незалежність, ми почали відчувати себе УКРАЇНЦЯМИ, не всі звичайно...
Изображение

Леонід Мазира
Благодарил (а): 4821 раз

Сообщение Леонід Мазира » 14 янв 2019, 22:35

Років з 12 тому я в Криму познайомився з молодими вчителями з Бреста. Коли я жіночку попросив перекласти якесь слово з білоруської, то вона сказала, що може її чоловік знає, бо він з села..... Тобто в містах мова вже була в вмерла. Ще раніше, в поїзді з Берліна до мене в купе підсіло подружжя, яке їхало з Польщі до Бреста (вони з Брестської області) і коли я заговорив до них українською, то вони дуже здивувались, звідки я знаю білоруську мову? Тобто оте сільське населення з Брестської області щиро вважає, що їхня сільська мова і є білоруська, хоча вона по суті українська.... І що ще цікаво - найбільший удар по мовах слов'янських республік був нанесений саме в 70-80 роки. Я починав слухати лекції в Університеті українською мовою (матаналіз, експериментальна фізика, аналітична геометрія, радіотехніка), але десь на четвертому курсі все було переведено на російську. Ніхто з моїх однокурсників, які приїхали з україномовних регіонів не перейшов на російську до цих пір, але я пам'ятаю, як не дуже впевнені в собі люди переймались меншовартістю і цурались рідної мови. Знати російську мову - це плюс і значне надбання, бо розширює можливості комунікації, але відцуратись рідної мови - то ганьба, і на жаль, дуже багато наших земляків опустились до цього, занадто багато. Але їхні діти вже ніби не винуваті, то треба знаходити шлях до їхньої свідомості....

leles
Чотовий
Чотовий

Сообщение leles » 14 янв 2019, 22:49

Для меня язык - это просто возможность общения. Я понимаю украинский язык и чувствую вас не хуже русских, даже лучше некоторых. Но сейчас, для вас язык не только это. Если бы на мою страну несправедливо напали, я бы, наверное, тоже старался сплотиться и забыть всё, что связано с агрессором. :(

Lyuba
Значковий
Значковий
Благодарил (а): 191 раз

Сообщение Lyuba » 15 янв 2019, 00:49

1. Я в вересні-жовтні займалася проблемами міст-супутників. Для прикладу я взяла міста Вараш, Нетішин, Світловодськ та Горішні Плавні. Працювала на їхніх форумах, шукала інформацію в соціальних мережах. Так ось, в історії цих міст дуже чітко видно процес русифікації, ті, хто ходив в цей час до школи це добре пам'ятають. Коли починалася будова підприємства (електростанції чи кар'єра), приїжджали десяток-два спеціалістів з-за меж України. Працювали ж в основному селяни з навколишніх сіл чи сіл, які зносилися. Звичайно ці робітники ставали жителями нового міста. А в місті будувалася єдина школа обов'язково з російською мовою викладання і ось діти українців вимушені були ходити в цю школу. Тобто маючи україномовне оточення вони в школі потрапляли в російськомовне. Не все вони розуміли і десяток-два учнів - дітей приїжджих спеціалістів - насміхалися з них, називаючи селюками. Ось, щоб уникнути цих насмішок, і старалися діти перейти на російську, зневажаючи рідну українську.
2. ВІдносно білорусів, то там ситуація ще гірша, там вся післявоєнна відбудова перетворилася на русифікацію. З розповіді українця:
Служив в Сочі в окремому відділенні: татарин з Казані - сержант, і решта - молоді: два українці - Рівненщина та Самбір, росіянин з Петропавловська в Казахстані та білорус з Борисова. Коли до сержанта приходили земляки, розмовляли по-татарськи і це було нормально. Українці ж між собою спілкувалися на українській і це у всіх викликало здивування. Білорус казав, що він не знає білоруської мови і не розуміє її, що в них вже давно ніхто по-білоруськи не розмовляє. Це були 1981-1983 роки.
3. Можливо мови білоруси вже і не відродять, хоч я була на форумі, де спілкуються білоруською, але державу спробують зберегти. Якщо Лукашенко звернеться до народу, його підтримають, його поважають. Поки що ж він прагне відновити відносини з США та Євросоюзом. Це спосіб тиску на Росію, що можливо й сповільнить процес поглинання.
Спробуй!..

leles
Чотовий
Чотовий

Сообщение leles » 15 янв 2019, 19:24

Lyuba писал(а):
15 янв 2019, 00:49
Якщо Лукашенко звернеться до народу, його підтримають, його поважають.
Всё правильно, но этот "пассажир" не лучше нашего. За время долгого удержания власти, народ отучается брать ответственность на себя, и становится ребёнком. Куда поведут, туда и идёт. :cry:

Kozak Taras
Гетьман
Гетьман

Сообщение Kozak Taras » 15 янв 2019, 20:02

leles писал(а):
15 янв 2019, 19:24
народ отучается брать ответственность на себя, и становится ребёнком. Куда поведут, туда и идёт
це точно, як в цьому відео... Живуть погано, але ми к нєму прівиклі.... :f:

Изображение

Вернуться в «Світ»