Радіохулігани

Розмови та дискусії на різні теми, які не відповідають іншим розділам. Конкурси, форумні ігри.

Модератор: TANECHKA

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22248
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6581 раз
Поблагодарили: 11559 раз

Радіохулігани

Сообщение Kozak Taras » 27 ноя 2019, 22:16

Изображение

У 70-х роках минулого століття було масове захоплення молоді радіосправою і, одночасно, захоплення музикою як радянською офіційною і навіть забороненою, так і іноземною. Іноземна майже вся вважалася забороненою через, те що нібито, проповідує чужу ідеологію. Навіть пластинки з музичними творами популярних в той час ансамблів «Самоцвіти», «Пісняри», піснями С. Ротару та ін. Неможливо було просто прийти в магазин і купити - це був дефіцит. Продавався по знайомству, «з-під поли». Та й магнітофони були в дефіциті, і ціна на них була досить висока.

Радіоаматори збирали саморобні передавачі (їх ще називали «Шарманка»), що працюють на хвилях середнього діапазону. І, не маючи ніякого дозволу від офіційних органів, виходили в ефір з популярною музикою. Зазвичай, ці передачі присвячувалися друзям, а частіше якісь конкретної дівчині. :) Її ім'я звучало в радіоефірі. Уявіть, що відчувала дівчина, чуючи своє ім'я з радіоприймача і знаючи, що це саме для неї. Такі передачі були чи не єдиним способом послухати сучасну зарубіжну, так і популярну радянську музику.

Потужності саморобок вистачало, щоб сигнал можна було приймати в межах невеликого міста і, навіть, в прилеглих містах. Якість прийому, за теперішніми мірками, була невисокою. Але тоді це було цілком прийнятно.

Радіоаматорів що нелегально виходили в ефір називали радіохуліганами. Існувала спеціальна служба пеленгації, яка визначала місце розташування передавача і, відповідно, припиняла його діяльність. У великих містах використовувалися стаціонарні точки пеленгації і пересувні - на автомобілях. У малих містах досить було рейдів пересувних пеленгаторів. У господаря передавача вилучалася вся радіотехніка - радіоприймачі, магнітофони, телевізори і, природно, передавачі, радіодеталі. Звичайно, радіохулігани могли створювати перешкоди для роботи спеціальних цивільних служб, але, швидше за все, влада боялася неконтрольованого виходу в ефір.
Колись і я був радіохуліганом... позивний "Граф" :)
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Вернуться в «Балачка»