Рада прийняла в першому читанні законопроект про відкриття ринку землі з 1 жовтня

Обговорюємо політичні події в Україні та світі.

Модераторы: TANECHKA, Ksenia

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22411
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6714 раз
Поблагодарили: 11754 раза

Рада прийняла в першому читанні законопроект про відкриття ринку землі з 1 жовтня

Сообщение Kozak Taras » 13 ноя 2019, 17:53

Изображение


Рада прийняла в першому читанні законопроект про відкриття ринку землі з 1 жовтня

Верховна Рада на засіданні 13 листопада підтримала в першому читанні законопроект № 2178−10 про введення ринку землі.

«За» проголосувало 240 нардепів, з них 227 — з фракції Слуги народу, ще 13 — позафракційні.Розгляд законопроектів про ринок землі (урядовий і 10 альтернативних) тривав кілька годин.

Законопроект 2178−10 ініціювала група депутатів від Слуги народу, в тому числі голова комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський. Проектом закону пропонується відкрити ринок землі 1 жовтня 2020 року.

Хто зможе купувати землю

Давайте не боятись. Настав час для ринку землі
Набувати права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення зможуть громадяни України, юридичні особи України, створені відповідно до українського законодавства, територіальні громади та держава. Іноземці та особи без громадянства можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення в порядку спадкування за законом, але зобов’язані здійснити їх відчуження протягом одного року з дня набуття права власності.

До 1 січня 2024 року юридичні особи, бенефіціарними власниками яких є іноземці, а також особи без громадянства, юридичні особи, створені не за українським законодавством, і іноземні держави не зможуть купувати:

земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності;
земельні дiлянки, що перебувають у приватній власності і призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельні ділянки, виділені на місцевості власникам земельних паїв для ведення особистого селянського господарства, а також земельні паї.
«Вимоги цього пункту не розповсюджуються на випадки набуття сільськогосподарськими товаровиробниками у власність земельних ділянок, які використовують такі земельні ділянки на правах оренди, емфітевзису, за умови, якщо з часу державної реєстрації юридичної особи — набувача права власності пройшло не менше 3 років; право оренди, емфітевзису виникло до набрання чинності цим пунктом», — йдеться в законопроекті.

Порушення вимог цього пункту є підставою для визнання угоди недійсною або для примусового відчуження земельної ділянки.

Президент Володимир Зеленський заявив 11 листопада, що до другого читання в законопроект внесуть правки про те, що іноземці отримають право купувати землі сільгосппризначення в Україні тільки після референдуму з цього питання.

Антимонопольні норми
Пропонується передбачити, що сукупна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності громадянина або юридичної особи України, з урахуванням пов’язаних осіб: в межах однієї об'єднаної територіальної громади не повинна перевищувати 35% земель такої громади, в межах однієї області - 8% земель, в межах України — 0,5% земель, зазначено в законопроекті. Порушення вимог цієї частини є підставою для визнання угоди недійсною, а також для примусового відчуження земельної ділянки.

Хто матиме переважне право викупити землю
«Орендар, який відповідно до закону може мати у власності орендовану земельну ділянку, якщо інше не передбачено законом, має переважне право на придбання її у власність у разі продажу цієї земельної ділянки, за умови, що він сплачує ціну, за якою вона продається, а в разі продажу на аукціоні - якщо його пропозиція є рівною з пропозицією, яка є найбільшою із запропонованих учасниками аукціону», — зазначено в законопроекті.

Законопроектом пропонується встановити мінімальну стартову ціну продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах на рівні не нижче нормативної грошової оцінки. Крім того, громадяни, яким належить право постійного користування, право довічного успадкованого володіння земельними ділянками державної та комунальної власності, призначеними для ведення селянського господарства, а також орендарі земельних ділянок, які набули право оренди землі шляхом переоформлення права постійного користування, будуть мати право на викуп таких земельних ділянок у власність з розстрочкою платежу до 5 років за ціною нормативної грошової оцінки без проведення земельних торгів.
Чтобы увидеть ссылку, Вы должны быть зарегистрированы!
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Лісник
Хорунжий
Хорунжий
Сообщения: 204
Зарегистрирован: 30 сен 2011
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Багачівка
Благодарил (а): 107 раз
Поблагодарили: 162 раза

Рада прийняла в першому читанні законопроект про відкриття ринку землі з 1 жовтня

Сообщение Лісник » 31 мар 2020, 10:55

Рада проголосувала закон про продаж землі
Депутати в Раді на позачерговому засіданні проголосували за законопроект №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".

На голосування прибув президент Володимир Зеленський.

З фракції "Слуга народу" "за" проголосувало 206 депутатів з 213 присутніх, 2 - "проти", 2 "утрималося", 3 - не голосувало.

Перед самим голосуванням нардеп з "ЄС" Микола Княжицький заявив, що правки "ЄС" враховані і вони будуть голосувати за цей законопроект. Фракція дала 23 голоси при одному, що утримався.

Законопроект також підтримало 13 депутатів із фракції "Голос", 12 з групи "Довіра" і п'ятеро позафракційних.

Перед голосуванням за законопроект виступив голова профільного комітету Микола Сольський.

"За" проголосувало 259 народних депутатів. Закон був прийнятий в цілому.

Під час голосування фракція ОПЗЖ блокувала трибуну, протестуючи проти прийняття цього закону.

Після голосування головуючий закрив позачергове засідання ВР.

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22411
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6714 раз
Поблагодарили: 11754 раза

Рада прийняла в першому читанні законопроект про відкриття ринку землі з 1 жовтня

Сообщение Kozak Taras » 31 мар 2020, 11:16

В принципі то не поганий закон:

✅ реформа НЕ запускається одразу ж, під час кризи, а набуває чинності з 1 липня 2021 року
✅ державні та комунальні землі сільськогосподарського призначення НЕ продаються
✅ до 2023 року землю можуть купувати лише фізичні особи-українці, не більше 100 га землі в одні руки
✅ чи продавати землю іноземцям – вирішить народ на референдумі
✅ продаж землі росіянам – заборонений за будь-яких умов
✅ лише безготівковий розрахунок за землю
✅ ділянки у 50-кілометровій прикордонній зоні не продаються
✅ юридичні особи-українці зможуть купувати землю лише з 2023 року по 10 тисяч га в одні руки
✅ банки не купуватимуть, а лише братимуть землю в заставу
Изображение

Вільними та Гідними Громадянами можуть бути тільки ситі, здорові, озброєні!

Аватара пользователя
Kozak Taras
Гетьман
Гетьман
Сообщения: 22411
Зарегистрирован: 16 ноя 2008
Всего на руках: Заблокировано
Пол: Мужской
Откуда: Козацьке
Благодарил (а): 6714 раз
Поблагодарили: 11754 раза

Рада прийняла в першому читанні законопроект про відкриття ринку землі з 1 жовтня

Сообщение Kozak Taras » 31 мар 2020, 13:30

Для тих, хто не зрозумів, за що та чому ВР проголосувала, прочитайте пояснення Петра Олексійовича.
"Сьогодні надзвичайно важлива не цифра проголосувавших за перше читання так званого «антиколомойського» закону або закону про відкриття ринку землі. Сьогодні є інша цифра. 548 українців захворіли на коронавірус. Ще пару тижнів тому їх не було зовсім. 13 українців померли. Дефіцит бюджету вже з початку року складає 40 млрд гривень. Це означає, що економіка увійшла у круте піке.
Війну нам доведеться вести на три фронти: відсіч російської агресії, протидія пандемії коронавірусу і захист людей, у яких просто не залишається грошей, щоб витримати карантин. І для цього потрібна міжнародна допомога. Бо і світову коаліцію, яка була створена за 5 років зусиллями нашої команди, за цей рік владі вдалося зруйнувати.
Сьогодні нами принято надважливе рішення. Запущений ринок землі. Я ще раз підкреслюю, що мова не йдеться про продаж землі. Це була принципова позиція «Європейської Солідарності», яку я маю честь очолювати. Ми наголосили, що єдина можливість, коли «Європейська Солідарність» підтримає запуск ринку, буде заборона продажу української землі. 11 млн гектарів, які належать державі, тобто українському народу, заборонено продавати цим законом. Це поправка «Європейської Солідарності», і сьогодні у залі вона була проголосована. Земля, яка є у комунальній власності, у власності муніципалітетів також заборонена для продажу. Знайдені відповіді, що робити і як підтримати українського фермера, який вже багато десятків років отримав право постійного землекористування. Лише їм надана можливість володіти землею за межами 100 гектарів. У цих умовах також зроблені кроки, щоб не допустити монополізації землі агрохолдінгами.
Ми зберегли українську державну землю, зберегли комунальну власність і надали можливість тим, хто багато років володіє землею, тим, хто її обробляє, самим визначати долю власної землі.
Незважаючи на те, що «Європейська Солідарність» є лідером української опозиції, в умовах пандемії, в умовах загрози українській державі ми готові підставити плече і захистити державу. Сьогодні саме цей випадок. Сьогодні ми продемонстрували, що наші слова точно не розходяться з ділом. Сьогодні Україна зробила крок до нашого захисту. Дорога ще довга. Роботи попереду ще багато. Але ми будемо робити все можливе, щоб мінімізувати наслідки некомпетентності влади для українського народу". П.Порошенко

Вернуться в «Політика»